Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 grudnia 2019, 07:19

autor: Ender

Zwiastun Free Guy - Ryan Reynolds jako NPC rodem z GTA

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun komediowego filmu akcji Free Guy z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Jego bohater odkrywa, że jest NPC-em uwięzionym w wieloosobowej sandboksowej grze video przypominającej GTA. Premiera produkcji została wyznaczona na początek lipca przyszłego roku.

Należące do wytwórni Disney studio 20th Century Fox opublikowało pierwszy zwiastun oryginalnego komediowego filmu akcji zatytułowanego Free Guy, czerpiącego garściami inspiracje z popularnych sandbokoswych gier wieloosobowych takich jak Fortnite, PUBG lub Grand Theft Auto Online. Światowa premiera obrazu została wyznaczona na 3 lipca 2020 roku.

W roli głównej zobaczymy Ryana Reynoldsa, który od kilku lat znajduje się w świetle reflektorów dzięki sukcesowi Detektywa Pikachu oraz dwóch odsłon Deadpoola. Aktor gra niczym niewyróżniającego się pracownika banku o imieniu Guy, prowadzącego spokojne życie w Free City, sporej rozmiarów metropolii, w której kompletny chaos oraz widowiskowe przestępstwa i napady są nudną codziennością. Pewnego dnia postanawia on jednak postawić się jednemu z agresywnych złodziei, odkrywając tym samym, że jest jedynie postacią niezależną w grze video.

W przygodzie Guyowi towarzyszyć będzie Milly (Jodie Comer), występująca pod pseudonimem Molotov Girl deweloperka gry. Wraz ze swoim partnerem Keysem (Joe Keery) jest ona autorką kodu, którego efektem była przemiana głównego bohatera ze zwykłego NPC-a w świadomego swojego istnienia w wirtualnym świecie gracza. Podczas gdy Guy będzie przeżywać szalone przygody, walcząc z innymi uczestnikami zabawy, w realnym świecie grze grozi zamknięcie za sprawą decyzji zarozumiałego szefa studia Antoine'a, w którego wcieli się Taika Waititi.

Po założeniu specjalnych okularów Guy odkrywa nieznaną mu stronę świata, równocześnie zyskując przywileje gracza. - Zwiastun Free Guy - Ryan Reynolds jako NPC rodem z GTA  - wiadomość - 2019-12-08
Po założeniu specjalnych okularów Guy odkrywa nieznaną mu stronę świata, równocześnie zyskując przywileje gracza.

Reżyserem obrazu jest Shawn Levy, którego widzowie znają głównie dzięki trylogii filmów dla dzieci Noc w muzeum, a także pracy nad sześcioma odcinkami serialu Stranger Things. Był on również producentem Nowego początku, a więc nominowanego do Oskara ambitnego filmu science-fiction Denisa Villeneuve'a. Autorem scenariusza jest hollywoodzki weteran Zak Penn, który współtworzył historie w wielu superbohaterskich produkcjach Marvela (między innymi Avengers, X-Men 2 i Elektra), a także komediowej klasyce, jak oryginalni Faceci w czerni i Bohater ostatniej akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem. Penn pracuje w tej chwili także nad nowym Matriksem.

  1. Oficjalna strona studia 20th Century Fox