Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2019, 18:36

Pół wieku poezji później - premiera fanowskiego Wiedźmina

Po tygodniowym opóźnieniu, na YouTube wreszcie zadebiutował film Pół wieku poezji później, czyli fanowska produkcja osadzona w uniwersum wiedźmina.

Film wreszcie został udostępniony szerokiej publiczności. - Pół wieku poezji później - premiera fanowskiego Wiedźmina - wiadomość - 2019-12-07
Film wreszcie został udostępniony szerokiej publiczności.

Doczekaliśmy się premiery na YouTube filmu Pół wieku poezji później, czyli fanowskiego projektu, którego akcja rozgrywa się w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Produkcję można już obejrzeć za darmo na kanale Pół Wieku Poezji Później / Alzur’s Legacy.

Przypomnijmy, że początkowo film miał zadebiutować 30 listopada, ale w ostatniej chwili premierę przesunięto na 7 grudnia. Jako powód tej decyzji podano chęć nadania produkcji ostatnich szlifów.

Choć większość fanów Wiedźmina film może obejrzeć dopiero dzisiaj, to część osób zobaczyła Pół wieku poezji później już w zeszłym tygodniu. 27 listopada w Kinie Wisła w Warszawie odbył się przedpremierowy pokaz produkcji, a dodatkowy seans zorganizowano również trzy dni później na Warszawskich Targach Fantastyki. Dzięki temu w sieci pojawiło się już sporo opinii i większość z nich jest pozytywna. Oczywiście, należy brać pod uwagę skromny budżet projektu i jego amatorski charakter, ale ogólnie wrażenia były bardzo dobre.

Przypomnijmy, że akcja filmu dzieje się 25 lat po wydarzeniach znanych z Pani Jeziora. W produkcji możemy zobaczyć takich aktorów jak Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss Merigold), Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Paweł Lipnicki (Vesemir) czy Przemysław Kaźmierczak (Eskel). Za reżyserię odpowiada Jakub Nurzyński. Obraz miał okazję w zeszłym miesiącu obejrzeć nasz redaktor, Michał Mańka. Zainteresowanych poznaniem jego opinii na temat Pół wieku poezji później odsyłamy do felietonu z obszernymi wrażeniami z seansu:

  1. Polski Wiedźmin - na Pół wieku poezji później warto było czekać
  2. Oficjalny fanpage Pół wieku poezji później na Facebooku