Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2020, 10:10

autor: Aquma

#ZostanWDomuRobGry – jutro rusza nowa akcja polskiego gamedevu

Jutro rusza akcja #ZostanWDomuRobGry, w ramach której wszyscy będą mogli nauczyć się podstaw pracy z kilkoma popularnymi silnikami. Częścią wydarzenia będzie tzw. jam – wspólny projekt. Event jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasz portal jest patronem medialnym.

#ZostanWDomuRobGry – jutro rusza nowa akcja polskiego gamedevu - ilustracja #1
Zostań w Domu i Rób Gry!

W SKRÓCIE:

  1. w poniedziałek rusza akcja #ZostanWDomuRobGry, dzięki której będzie można nauczyć się podstaw pracy z kilkoma silnikami do gier;
  2. częścią zabawy będzie jam – wspólny projekt, w którym uczestniczyć będą mogli zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci;
  3. akcja jest objęta patronatem medialnym GRYOnline.pl.

Przedstawiciele polskiej branży gier oraz kilku uczelni wyższych postanowili uruchomić akcję #ZostanWDomuRobGry, w ramach której 30 marca udostępnione zostaną poradniki umożliwiające zapoznanie się z podstawami pracy z trzema popularnymi silnikami do gier. Jutro (o 20:00) ruszy także tzw. jam, czyli wspólny projekt, nad którym pracować będą mogli zarówno profesjonalni twórcy, jak i nowicjusze (umiejętności poszczególnych uczestników będą oceniane, ale przewidziano kilka kategorii dla osób o różnym wieku i poziomie zaawansowania). Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem dwóch ministerstw: Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Postępy w pracach będą raportowane na żywo, w specjalnych audycjach na Twitchu. W czasie streamów będzie można zobaczyć przedstawicieli polskiego gamedevu (w akcji uczestniczą m.in. Techland, Flying Wild Hog, 11 bit studios czy Bloober Team), mediów (np. pism CD-Action, Pixel czy PSX Extreme), a także popularnych internautów – w tym ZagrajnikTV, Remigiusza „Rocka” Maciaszka, dealereqa, Sheo czy NRGeeka.

Oczywiście termin, w którym odbędzie się wydarzenie, nie jest przypadkowy – ma ono związek z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, w związku z którym wiele podmiotów stara się zachęcić ludzi do spędzania czasu w domu, w celu minimalizowania ryzyka zarażenia. Warto odnotować, że akcja #ZostanWDomuRobGry jest objęta patronatem medialnym GRYOnline.pl. Możecie się więc spodziewać kolejnych tekstów na jej temat.

  1. ZostanWDomuRobGry – strona oficjalna akcji
  2. ZostanWDomuRobGry – Facebook
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.