Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lutego 2019, 11:22

Zobacz zwiastun Rocketman – filmu biograficznego o Eltonie Johnie

Na platformie YouTube pojawił się pełny zwiastun Rocketman – filmu biograficznego, który opowiada o życiu znanego brytyjskiego piosenkarza Eltona Johna. W roli głównej wystąpi Taron Egerton.

Film o Eltonie Johnie otrzymał zwiastun. - Zobacz zwiastun Rocketman – filmu biograficznego o Eltonie Johnie - wiadomość - 2019-02-22
Film o Eltonie Johnie otrzymał zwiastun.

W sieci pojawił się zwiastun Rocketmanfilmu biograficznego, który przedstawi sylwetkę Reginalda Kennetha Dwighta, szerzej znanego jako piosenkarz Elton John. Przeszło dwuipółminutowy trailer zapowiada produkcję dość barwną i nieodbiegającą szczególnie od standardów gatunku (przypominającą trochę zeszłoroczne, całkiem udane Bohemian Rhapsody, z rewelacyjnym, nominowanym do Oscara Ramim Malekiem w roli Freddy’ego Mercury’ego).

W Rocketman zobaczymy m.in. Tarona Egertona (w roli Eltona Johna), Richarda Maddena (John Reid), Bryce Dallas Howard (Sheila Eileen), Jamiego Bella (Bernie Taupin), Tate’a Donovana (Doug Weston), Stephena Grahama (Dick James), Harriet Walter (Helen Piena) i Charliego Rowe’a (Ray Williams). Reżyserią zajmuje się Dexter Fletcher, zaś autorem scenariusza jest Lee Hall. Co ciekawe, jak zdradzili twórcy w jednym z materiałów promocyjnych, odtwórca głównej roli rzeczywiście śpiewa w omawianym filmie utwory piosenkarza.

W Stanach Zjednoczonych Rocketman trafi na ekrany kin 31 maja bieżącego roku. Polscy widzowie będą musieli poczekać nieco dłużej – do 28 czerwca.

  1. Elton John – strona oficjalna
  2. Rocketman – strona filmu na Facebooku