Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lutego 2019, 11:20

Nawiedzony dom na wzgórzu Netfliksa powróci, ale jako antologia

Mamy doskonałe wieści dla fanów horroru. Netfliksowy serial The Haunting of Hill House doczeka się drugiego sezonu. Twórcy postawili na format antologii, więc otrzymamy nowych bohaterów oraz inny nawiedzony dom. Nawet tytuł produkcji zostanie zmieniony.

Pierwszy sezon okazał się dużym sukcesem. - Nawiedzony dom na wzgórzu Netfliksa powróci, ale jako antologia - wiadomość - 2019-02-22
Pierwszy sezon okazał się dużym sukcesem.

Nawiedzony dom na wzgórzu (ang. The Haunting of Hill House), czyli jeden z najciekawszych seriali ubiegłego roku, otrzyma drugi sezon. Twórcy zdecydowali się na format antologii zamiast tradycyjnej kontynuacji. Otrzymamy więc historię z innym nawiedzonym domem oraz nowymi postaciami.

Drugi sezon zadebiutuje w 2020 roku w serwisie Netflix. Nosić będzie tytuł The Haunting of Bly Manor. Tym razem historia zostanie zainspirowana książką W kleszczach lęku (ang. The Turn of the Screw) z 1898 roku, której autorem był brytyjski pisarz Henry James.

W przypadku The Haunting of Hill House oryginalna powieść nie została bezpośrednio zaadaptowana i twórcy jedynie wykorzystali wątki pierwowzoru do opracowania własnej historii. Spodziewamy się, że z The Haunting of Bly Manor będzie podobnie.

Fanów pierwszego sezonu powinna ucieszyć informacja, że za opracowanie nowych odcinków ponownie odpowiadać będzie reżyser i scenarzysta Mike Flanagan. Powróci również producent wykonawczy Trevor Macy. Równocześnie ogłoszono, że duet ten podpisał umowę z Netfliksem, na mocy której przez najbliższe lata będzie tworzył produkcje telewizyjne wyłącznie dla tego serwisu streamingowego.

Wybór formatu antologii nie jest żadnym zaskoczeniem dla każdego, kto śledził wypowiedzi twórców. Po premierze pierwszego sezonu Mike Flanagan stwierdził, że definitywnie zakończył opowieść o losach rodziny Crainów. Przyznał jednocześnie, że ma wiele pomysłów na historie z nowymi bohaterami.

Przypomnijmy, że Nawiedzony dom na wzgórzu zadebiutował w październiku ubiegłego roku. W skład sezonu weszło dziesięć odcinków. Serial został doskonale przyjęty przez krytyków – według serwisu Rotten Tomatoes aż 92% recenzji było pozytywnych. Ponadto według badań grupy Parrot Analytics The Haunting of Hill House był w zeszłym roku trzecią najpopularniejszą telewizyjną pozycją w kategorii horroru, przegrywając jedynie z The Walking Dead oraz American Horror Story.

Warto na koniec wspomnieć, że równolegle Mike Flanagan rozwija swoją karierę filmową. W 2020 roku na ekrany kin trafi wyreżyserowany przez niego film Doctor Sleep, czyli adaptacja powieściowego horroru Stephena Kinga, będącego kontynuacją Lśnienia.

  1. Oficjalna strona serialu