Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 22 lutego 2019, 11:16

autor: Aquma

BattleTech do wypróbowania za darmo przez weekend

Do poniedziałku na platformie Steam można grać za darmo w BattleTech – osadzoną w futurystycznym uniwersum turową strategię od studia Harebrained Schemes, w której kierujemy oddziałem najemników wyposażonych w potężne machiny bojowe.

Okazja do wypróbowania BattleTech. - BattleTech do wypróbowania za darmo przez weekend - wiadomość - 2019-02-24
Okazja do wypróbowania BattleTech.

BATTLETECH W SKRÓCIE:

  1. Producent: Harebrained Schemes
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: turowa strategia
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 24 kwietnia 2018 r.

Jeśli lubicie mechy i turowe strategie, a do tego macie w domu komputer do grania, to mamy dobre wieści – do poniedziałku będzie można za darmo wypróbować udaną grę strategiczną BattleTech autorstwa zespołu Harebrained Schemes (odpowiedzialnego także za solidną serię RPG Shadowrun Returns). Wystarczy jedynie odwiedzić profil gry na platformie Steam i kliknąć widoczny tam przycisk „Zagraj”. Warto też odnotować, że przez najbliższe trzy dni tytuł można nabyć o 40% taniej – w cenie 85,79 zł.

BattleTech przenosi nas do uniwersum o tej samej nazwie, znanego także z serii MechWarrior – futurystycznego świata roku 3025, w którym galaktyką targa straszliwy konflikt. W wojnę zaangażowane są potężne rody szlacheckie, rządzące całymi planetami. Gracz wciela się w dowódcę oddziału najemników, który staje się pionkiem w rozgrywce pomiędzy władcami, próbującym pomóc pewnej królowej w odzyskaniu tronu. Rozgrywka w tej produkcji przypomina to, co znamy z popularnej serii XCOM – realizujemy kolejne misje, równocześnie zdobywając coraz lepszy sprzęt i rozwijając umiejętności pilotów.

Tytuł firmy Harebrained Schemes zadebiutował na komputerach w kwietniu zeszłego roku. Przemysław Zamęcki przyznał mu w recenzji notę 8,5/10, doceniając klimat, głębię i udane rozwiązania w mechanice rozgrywki, ale równocześnie narzekając nieco na sztampowy wątek fabularny, nadmiernie długie czasy ładowania i przeciętną grafikę.

BattleTech to niezła gra. Obowiązkowa pozycja dla fanów marki, ale jeśli kochacie inne taktyczne strategie turowe, jesteście weteranami Laser Squadu, Sabre Teamu, XCOM-ów, a Jagged Alliance macie w małym palcu, nowe dzieło Harebrained Schemes po prostu musi się Wam spodobać. Odpalcie Steama lub GOG-a, rozgrzejcie silniki maszyn i udajcie się w kilkudziesięciogodzinną podróż po galaktyce pełnej szlacheckich rodów walczących o strefy wpływów przy pomocy najemników wyposażonych w najpotężniejszą broń przyszłości – pancerne kolosy zwane mechami – czytamy w recenzji.

  1. BattleTech – strona oficjalna
  2. Warto było czekać - 10 serii gier, które wróciły z niebytu