Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2012, 19:56

autor: Olek

Zobacz zwiastun dodatku Trine 2: Goblin Menace

Z okazji targów gamescom ekipa deweloperska studia Frozenbyte zaprezentowała zwiastun pierwszego rozszerzenia do gry Trine 2. Goblin Menace ukaże się jesienią w wersji na komputery osobiste. Niestety, użytkownicy innych platform sprzętowych przynajmniej na razie obejdą się smakiem.

Zobacz zwiastun dodatku Trine 2: Goblin Menace - ilustracja #1
Goblin Menace to pierwszy dodatek do gry Trine 2

O tym, że Trine 2 urzeka oprawą graficzną nikogo z fanów gry studia Frozenbyte przekonywać nie trzeba. Rozszerzenie Goblin Menace prezentuje się jednak jeszcze efektowniej. Deweloperzy zapewniają, że na upiększeniach się nie skończy. Gracze mogą liczyć m.in. na całkowicie nową kampanię, 6 dodatkowych poziomów, nowe umiejętności bohaterów oraz cały zestaw usprawnień i poprawek.

Informacje o planowanym dodatku do Trine 2 pojawiły się w marcu. Twórcy uraczyli wówczas fanów krótkimi prezentacjami grafik koncepcyjnych oraz lokacji. Według wstępnych założeń rozszerzenie miało ukazać się latem. Ekipa studia Frozenbyte uznała jednak, że pośpiech nie jest wskazany.

„Trine 2: Goblin Menace to dodatek, któremu chcieliśmy poświęcić wiele czasu, wysiłku i miłości (...). Czujemy, że to rozszerzenie jest jak dotąd naszym najlepszym dziełem. Jeśli macie szansę, zajrzyjcie do nas na gamescomie, by samemu się przekonać” - zachęca Lauri Hyvärinen, dyrektor zarządzający studia Frozenbyte.

Premiera Trine 2: Goblin Menace zaplanowana została jesienią. Dodatek pojawi się w ofercie Steamu i dostępny będzie w wersjach na komputery osobiste pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, OS oraz Linux. Rozszerzenie znajdzie się również w specjalnej edycji gry - Trine 2: Director's Cut przeznaczonej na konsolę Nintendo WiiU.

Zobacz zwiastun dodatku Trine 2: Goblin Menace - ilustracja #2
  1. Olśniewająca platformówka - recenzja gry Trine 2
  2. Trine 2 - poradnik do gry