Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 czerwca 2019, 12:10

autor: Froozyy

Zobacz pierwszy zwiastun filmu Ford v Ferrari od twórcy Logana

W sieci pojawił się pierwszy trailer filmu Ford v Ferrari, opowiadającego o rywalizacji dwóch wielkich firm motoryzacyjnych. W role główne wcielą się Matt Damon i Christian Bale, a reżyserem jest James Mangold, twórca m.in. Logana. Obraz będzie miał premierę w Polsce 22 listopada 2019 roku.

Zobacz pierwszy zwiastun filmu Ford v Ferrari od twórcy Logana - ilustracja #1

Otrzymaliśmy trailer Ford v. Ferrari, najnowszego filmu twórcy takich hitów jak Logan oraz Przerwana lekcja muzyki, Jamesa Mangolda. Przedstawi on historię firmy Forda, która dążyła do pokonania Ferrari w produkcji najlepszych samochodów wyścigowych. W rolę Carola Shelby’ego, inżyniera i twórcy legendarnego Forda GT 40 (wozu, który pokonał Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans), wcieli się Matt Damon. Natomiast kierowcę, który prowadził Forda podczas tych zawodów, Kena Milesa, zagra Christian Bale.

Akcja filmu toczy się w 1966 roku, kiedy to po wielu sportowych porażkach Ford w kóncu udowadnia wyższość amerykańskiej technologii samochodowej. To wtedy, podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, na wszystkich trzech miejscach podium stanęli kierowcy Forda. W filmie zobaczymy historię zdeterminowanego zespołu, na którego czele stoją Carol Shelby oraz Ken Miles. Postawili oni sobie za misję zbudowanie lepszego samochodu wyścigowego od rywalizującej z nimi włoskiej firmy. W taki sposób został skonstruowany Ford GT 40, który zakończył dominację Ferrari.

Miłośnicy kina powinni być zadowoleni. Hollywoodzki duet w postaci Matta Damona i Christiana Bale’a może zagwarantować kawał solidnego kina, a historia oparta na prawdziwych wydarzeniach zachęci wielu miłośników motoryzacji. Jednak z ostatecznym werdyktem wstrzymajmy się do premiery, która zaplanowana jest na 15 listopada na świecie oraz 22 listopada 2019 roku w Polsce. Za produkcję filmu odpowiada 20th Century Fox.