Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 sierpnia 2020, 21:10

Zobacz parodię GTA i Yakuzy nagraną na tokijskich ulicach

Do sieci trafiła interesująca aktorska parodia popularnych trzecioosobowych gier akcji, która nakręcona została na ulicach Tokio. Jej autorzy inspirowali się produkcjami takimi jak Grand Theft Auto, Yakuza oraz Metal Gear Solid.

Zobacz parodię GTA i Yakuzy nagraną na tokijskich ulicach - ilustracja #1

Jeden z japońskich kanałów na YouTubie o nazwie Komazawa Isolation opublikował ciekawą aktorską parodię serii GTA, Yakuza oraz Metal Gear Solid. Na uwagę zasługuje sposób, w jaki autorzy filmiku odtworzyli interfejs gier, pracę trzecioosobowej kamery, a także animacje ruchu postaci oraz sposób ich interakcji z otoczeniem. Akcja klipu, dostępnego z angielskimi napisami, rozpoczyna się na jednym z głównych placów Tokio, znajdującego się w dzielnicy Shibuya. Z łatwością rozpoznają go osoby grające np. ostatnio w Personę 5.

Bohater fikcyjnej gry budzi się w środku nocy pod ścianą dworca kolejowego i rozpoczyna poszukiwanie wskazówek, które pozwolą mu zrozumieć, czemu się tam znalazł. Następnie jesteśmy świadkami skradankowej misji, w której protagonista śledzi tajemniczego mężczyznę w czerni, ukrywając się między innymi przy wykorzystaniu kartonowego pudła lub słupka drogowego. W parodii nie zabrakło też segmentów, w których bohater strzela z broni palnej oraz walczy wręcz z napotkanymi przeciwnikami w stylu znanym z Yakuzy.