Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2020, 15:45

autor: AlexB

Zobacz mapę z GTA San Andreas odtworzoną na Unreal Engine 4

Grupka trzech przyjaciół z Ameryki Południowej odtworzyła całą mapę znaną z Grand Theft Auto: San Andreas na silniku Unreal Engine 4. Niestety, całość istnieje jedynie w formie niegrywalnej.

Przez wielu fanów Grand Theft Auto: San Andreas do dziś uważane jest za najlepszą odsłonę kultowego cyklu studia Rockstar. Zapewne spora część z Was lubi od czasu do czasu do niej wracać, czy to na PC, czy konsolach, czy urządzeniach mobilnych. Lecz czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby ten tytuł, gdyby powstał dziś z użyciem silnika Unreal Engine 4? Odpowiedź na to pytanie może stanowić poniższe wideo.

Widoczną na filmiku mapę San Andreas, odtworzoną w najnowszej wersji silnika firmy Epic Games, przygotowała ekipa ArcadiaSquad, w skład której wchodzą pochodzący z Argentyny Santiago Ibarra, mieszkający w Chile Fabian Álvarez oraz żyjący w Kolumbii Juan David Góngora. Jak możemy przeczytać w opisie materiału na YouTube, cała idea projektu narodziła się cztery lata temu, natomiast prace nad nim oficjalnie wystartowały rok temu. Teraz możemy podziwiać ich ostateczny rezultat.

Zobacz mapę z GTA San Andreas odtworzoną na Unreal Engine 4 - ilustracja #1
San Andreas wypiękniało.

Niestety, zaprezentowanej w niniejszej wiadomości mapy San Andreas odtworzonej w Unreal Engine 4 nie można odwiedzić osobiście. Istnieje ona bowiem jedynie w formie makiety do podziwiania, a ArcadiaSquad nie ma w planach stworzenia jakiejkolwiek innej wersji. Na pocieszenie możemy jednak napisać, że w pełni grywalny fanowski remake przebojowej produkcji studia Rockstar z 2004 roku na Unreal Engine 4 przygotowuje inna ekipa. Postępy prac możecie śledzić w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto: San Andreas
  2. Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry