Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2016, 17:00

autor: Arantasar

Zobacz mapę minikampanii z dodatku Total War: Warhammer - Call of the Beastmen

Studio Creative Assembly opublikowało mapę, na której będzie rozgrywała się akcja dodatku Call of the Beastmen do gry Total War: Warhammer. Obszar działań został podzielony na 52 regiony opanowane przez różne frakcje Zwierzoludzi, Zielonoskórych oraz sił Imperium. Rozszerzenie ukaże się 28 lipca.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi przedstawiciele studia Creative Assembly ujawnili szereg informacji na temat zapowiedzianego w tym tygodniu dodatku Call of the Beastmen do gry Total War: Warhammer.

Dodatek Call of the Beastmen ukaże się 28 lipca. - Zobacz mapę mini-kampanii z dodatku Total War: Warhammer – Call of the Beastmen - wiadomość - 2016-07-17
Dodatek Call of the Beastmen ukaże się 28 lipca.

Deweloperzy zaprezentowali mapę, na której będzie rozgrywała się akcja dodatkowej kampanii fabularnej zatytułowanej An Eye for an Eye. Obszar został podzielony na 52 regiony opanowane przez skłócone między sobą frakcje Zwierzoludzi. Oprócz tego o wpływy będą walczyli Zielonoskórzy oraz siły Imperium pod wodzą Borisa Todbringera.

Mapa kampanii An Eye for an Eye. - Zobacz mapę mini-kampanii z dodatku Total War: Warhammer – Call of the Beastmen - wiadomość - 2016-07-17
Mapa kampanii An Eye for an Eye.

Zgodnie z szacunkami deweloperów przejście całej kampanii powinno zająć od 10 do 20 godzin, w zależności od naszych umiejętności i poziomu trudności. W piątek 22 lipca mamy spodziewać się krótkiej prezentacji, podczas której pokazane zostaną fragmenty rogrywki.

Zwierzoludzie znajdą się także w głównej kampanii gry. Khazrak rozpocznie swój scenariusz w Estalii, a Malagor w odległych regionach Złych Ziem. W przypadku osób, które nie zdecydują się na zakup rozszerzenia DLC, nowa frakcja będzie w całości sterowana przez komputer. Nic nie stanie jednak na przeszkodzie, by z graczami posiadającymi dodatek bawić się w trybie multiplayer – zarówno w ramach kooperacji, jak i przeciwko sobie.

Deweloperzy opisują styl gry nowej frakcji jako „szybki i wściekły”. Podstawową strategią Zwierzoludzi są błyskawiczne ataki z zasadzki, co pozwala na pokonanie nawet liczebniejszych i lepiej uzbrojonych przeciwników. Spora część jednostek będzie mogła zająć dogodne pozycje jeszcze przed rozpoczęciem walki, a po odblokowaniu specjalnej cechy w drzewku umiejętności otrzymamy możliwość odcięcia wrogiej armii od posiłków, dzięki czemu rozbijemy nieprzyjazne siły na łatwiejsze do pokonania grupy.

Zwierzoludzie mogą niepostrzeżenie przemieszczać się po zalesionych terenach. - Zobacz mapę mini-kampanii z dodatku Total War: Warhammer – Call of the Beastmen - wiadomość - 2016-07-17
Zwierzoludzie mogą niepostrzeżenie przemieszczać się po zalesionych terenach.

Dodatek ukaże się na Steamie 28 lipca 2016 roku. Rozszerzenie wyceniono na 19 dolarów (nieco ponad 75 złotych), co firma Creative Assembly tłumaczy trzykrotnie większym nakładem prac, niż w przypadku poprzednich DLC. Na przygotowanie zawartości złożyła się konieczność stworzenia nowych modeli postaci oraz animacji, oprócz tego dużo funduszy pochłonęło napisanie dodatkowej kampanii. Z uwagi na to pominięto tak charakterystyczne jednostki Zwierzoludzi, jak gorgony, harpie czy potężne jabberslythe.