Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 lipca 2016, 18:05

Pokemon GO - świeże anegdoty, kolejne rekordy oraz podanie o nowe sale i pokestopy (PokeRaport #4)

Studio Niantic udostępniło formularz, za pomocą którego można wnioskować o nowe sale treningowe i pokespoty w Pokemon GO. Ponadto przez ostatnie dni szaleństwo związane z grą poskutkowało wieloma zabawnymi historiami.

Pokemon GO rozpoczęło wczoraj podbój Polski, a w kilku krajach szaleństwo związane z tą grą trwa w najlepsze od wielu dni. Pojawiło się więc sporo nowych ciekawych historii oraz wieści związanych z tą produkcją, więc zebraliśmy w jednym miejsce te, które są naszym zdaniem najbardziej godne uwagi.

Pisaliśmy już wcześniej o nastolatce, która szukając pokemonów znalazła martwe ciało. Okazuje się, że gra ma w tej kategorii spory potencjał, gdyż zdarzyło się to ponownie. Tym razem inne zwłoki odnalazł mieszaniec stanu New Hampshire. Aby nie było zbyt ponuro warto wspomnieć, że w Massachusetts trójka graczy natknęła się na nieprzytomnego mężczyznę w ciężkim stanie i uratowała mu życie wzywając pomoc medyczną. Natomiast w Nowym Jorku pojawienie się rzadkiego okazu w Central Parku spowodowało kompletne szaleństwo, którego zapis możecie zobaczyć poniżej:

Pomoc medyczna przydała się także dwóm zbyt upartym graczom, którzy spadli z klifu nad oceanem w Kalifornii. Na szczęście odnieśli tylko umiarkowane obrażenia i ich życiu nic nie zagraża. Sporo szczęścia miała także piętnastoletnia dziewczyna z Pensylwani, która tak się wciągnęła w łapanie pokemonów, że wlazła wprost pod koła samochodu. W tym przypadku skutkiem były złamania obojczyka i kości stopy.

Baza użytkowników Pokemon GO rośnie w imponującym tempie. Według najnowszych danych, aplikacja jest już zainstalowana na aż 10,8% wszystkich telefonów z Androidem używanych w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju w grę bawi się ponad 21 mln osób każdego dnia. Wielka popularność produkcji sprawiła, że stała się ona celem ataków DDOS. Jeden z nich okazał się na tyle skuteczny, że wczoraj rano w wielu miejscach serwery nie działały. Na szczęście pełną funkcjonalność przywrócono po kilku godzinach.

Na koniec warto wspomnieć, że autorzy posłuchali głosów fanów narzekających, że w okolicach gdzie mieszkają jest za mało sal treningowych i pokespotów. Deweloperzy umieścili na swojej stronie formularz, za pomocą którego można wnioskować o umieszczenie takich punktów w konkretnych miejscach. Nie każda taka prośba zostanie oczywiście spełniona, ale spróbować warto.

Recenzja gry Pokemon GO (w przygotowaniu) – wczesny dostęp, ale masa frajdy

Jak wybrać Pikachu na startowego pokemona – FAQ na temat Pokemon GO

Najdziwniejsze i najzabawniejsze historie związane z Pokemon GO

Pokemon GO – Poradnik