Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Warhammer - Call of the Beastmen (PC)

Total War: Warhammer - Call of the Beastmen PC

Pierwszy duży dodatek DLC do gry Total War: Warhammer, czyli kolejnej odsłony uznanej serii strategicznej studia Crative Assembly.

To jest dodatek do gry Total War: Warhammer.

Strategiczne | fantasy | RTS | turowe | multiplayer | strategiczne wojenne | Warhammer | MMO

PC Windows
Okładka Total War: Warhammer - Call of the Beastmen (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lipca2016

28lipca2016

Steam

Pierwsza paczka kampanii do gry strategicznej Total War: Warhammer, która jest dziełem brytyjskiego studia Creative Assembly, twórców popularnej serii Total War. Dodatek Call of the Beastmen na PC wzbogaca oryginalną produkcję o grywalną frakcję Zwierzoludzi oraz poświęconą im fabularną minikampanię.

Fabuła

Ogarniętemu wojną Staremu Światu nie jest dane zaznać pokoju. Z mrocznych lasów wyłania się bowiem nowe zagrożenie: Zwierzoludzie, czyli rasa humanoidalnych bestii, powstała w wyniku mutacji ludzi, którzy dostali się pod wpływ Chaosu. Niegdyś wygnani z żyznych ziem, teraz zamieszkujący puszcze brutalni wojownicy zbierają się, aby wziąć odwet na siłach Imperium i zniszczyć każdego, kto ośmieli się stanąć im na drodze. Gracz wciela się w potężnego wodza Zwierzoludzi, Jednookiego Khazraka, który usiłuje zjednoczyć rozproszone plemiona pobratymców i wywrzeć zemstę na swoim odwiecznym wrogu: Borisie Todbringerze.

Mechanika

Total War: Warhammer - Call of the Beastmen na PC oferuje fabularną minikampanię, osadzoną na nowej, gęsto zalesionej mapie prowincji Middenheim. Podczas rozgrywki możemy poprowadzić rasę Zwierzoludzi, która charakteryzuje się bardzo agresywnym stylem rozgrywki. Rzecz jasna, Zwierzoludzie posiadają unikalne budynki, technologie, umiejętności, taktyki, jednostki i bohaterów. Są oni mistrzami wojny partyzanckiej i ludem koczowniczym – nie zakładają tradycyjnych osad, lecz swoją infrastrukturę przemieszczają z miejsca na miejsce. W ich szeregach występują niezwykle silne jednostki, w tym górujące nad polami bitew ogromne bestie.

Jako rasa naznaczona Chaosem, Zwierzoludzie są w stanie zatruwać podbite regiony, a także korzystać z pomocy mrocznych sił, np. odprawiając rytuały ku czci księżyca Morrslieba. W odróżnieniu od innych frakcji, potrafią poruszać się leśnymi ścieżkami, niepostrzeżenie dla swoich wrogów. Agresywny styl rozgrywki Zwierzoludźmi jest dodatkowo wspierany bonusem w postaci dodatkowej armii, pojawiającej się na mapie kampanii gdy często odnosimy sukcesy w boju.

Tryby gry

Oprócz wspomnianej minikampanii, zatytułowanej Oko za oko, Total War: Warhammer - Call of the Beastmen na PC umożliwia wcielenie się w Zwierzoludzi podczas wielkiej kampanii, a także poprowadzenie ich do boju w pojedynczych bitwach – zarówno solowych, jak i wieloosobowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Total War: Warhammer - Call of the Beastmen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Total War: Warhammer - Call of the Beastmen

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4570 3.20 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 270X lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Zobacz mapę minikampanii z dodatku Total War: Warhammer - Call of the Beastmen
Zobacz mapę minikampanii z dodatku Total War: Warhammer - Call of the Beastmen

wiadomość17 lipca 2016

Studio Creative Assembly opublikowało mapę, na której będzie rozgrywała się akcja dodatku Call of the Beastmen do gry Total War: Warhammer. Obszar działań został podzielony na 52 regiony opanowane przez różne frakcje Zwierzoludzi, Zielonoskórych oraz sił Imperium. Rozszerzenie ukaże się 28 lipca.

Ujawniono Total War: Warhammer - Call of the Beastmen, DLC ze zwierzoludźmi
Ujawniono Total War: Warhammer - Call of the Beastmen, DLC ze zwierzoludźmi

wiadomość14 lipca 2016

Potwierdziły się pogłoski na temat dodatku ze zwierzoludźmi do gry Total War: Warhammer. DLC Call of the Beastmen, które ukaże się pod koniec miesiąca, wprowadzi nową kampanię i grywalną rasę. Zapowiedzi towarzyszy filmowy zwiastun oraz kilka screenów.

Total War: Warhammer otrzyma DLC ze zwierzoludźmi?
Total War: Warhammer otrzyma DLC ze zwierzoludźmi?

wiadomość12 lipca 2016

Kolejnym DLC do gry strategicznej Total War: Warhammer najprawdopodobniej będzie grywalna frakcja zwierzoludzi. Wskazówkę na ten temat studio Creative Assembly opublikowało na Facebooku.