Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2019, 11:07

autor: Aquma

Zobacz 10 minut rozgrywki z dziwnego FPS-a Atomic Heart

W sieci pojawił się dziesięciominutowy film prezentujący rozgrywkę w Atomic Heart – nietypowej pierwszoosobowej strzelance z elementami RPG autorstwa moskiewskiego studia Mundfish.

10 minut rozgrywki z Atomic Heart. - Zobacz 10 minut rozgrywki z dziwnego FPS-a Atomic Heart - wiadomość - 2019-01-26
10 minut rozgrywki z Atomic Heart.

ATOMIC HEART W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Mundfish
  2. Wydawca: Mundfish
  3. Gatunek: FPS
  4. Data premiery: nieznana
  5. Platformy: PC, PS4, Xbox One

Na kanale youtubowym serwisu IGN pojawił się 10-minutowy materiał prezentujący rozgrywkę w tworzonej przez studio Mundfish, ciekawej strzelance pierwszoosobowej Atomic Heart. Materiał najprawdopodobniej pochodzi z wersji na PlayStation 4 (sądząc po ikonkach przycisków) i daje solidny wgląd zarówno w to, jak wygląda akcja w omawianym tytule, jak i jego charakterystyczny klimat.

Co widzimy na filmiku? M.in. kilka swojsko wyglądających pojazdów, trochę robotów przypominających manekiny rodem z filmu science fiction klasy B i budzące podobne skojarzenia laboratorium. Jest też kilka bardzo nietypowych wiatraków, coś co przypomina statki powietrzne oraz dziwne, przezroczyste bąble… pokrywające korony niektórych drzew. Wreszcie, mamy też paskudny, gigantyczny celownik, sprawiający wrażenie jednego z tych pomysłów, które podobają się tylko deweloperom.

Całość przywodzi na myśl serię BioShock i prezentuje się przyzwoicie. Produkcji na pewno nie można odmówić oryginalności, jednak przed twórcami wyraźnie zostało jeszcze sporo pracy – szczególnie w zakresie optymalizacji, bo płynność wyświetlanego obrazu momentami pozostawia sporo do życzenia (na szczęście to wciąż wersja pre-alfa, więc premiera zapewne jest jeszcze dość odległa).

Atomic Heart to strzelanka, która zmierza na komputery i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł przeniesie nas do alternatywnej, retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego. Wcielając się w niejakiego P-3 – specjalnego agenta – postaramy się zbadać tajemnicę sekretnego laboratorium 3826, w którym wydarzyło się coś, co poskutkowało utratą łączności. Poza prowadzeniem dochodzenia zmuszeni będziemy także walczyć – do naszej dyspozycji oddany zostanie bogaty arsenał różnego rodzaju broni. Co ciekawe, pecetowa wersja gry będzie wspierała technologię ray tracingu, dzięki której ma prezentować się całkiem okazale.

Atomic Heart to kolejny tytuł, który powinien zainteresować posiadaczy kart z serii GeForce RTX.
Atomic Heart to kolejny tytuł, który powinien zainteresować posiadaczy kart z serii GeForce RTX.
  1. Studio Mundfish – strona oficjalna