Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 lipca 2012, 12:09

autor: luckie

Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy

23 i 24 lipca miał miejsce narodowy finał Nissan GT Academy, w którym udział wzięło 32 najlepszych polskich graczy Gran Turismo 5. Finał wyłonił dwóch, którzy będą z reprezentowali nasz kraj jako kierowcy w najbliższych zawodach Race Camp w Wielkiej Brytanii. A podobno granie to tylko strata czasu.

Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy - ilustracja #1
Zwycięzcy pierwszej polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy

Firma Nissan w tym roku po raz czwarty połączyła siły z koncernem Sony i studiem Polyphony Digital, organizując Nissan Gran Turismo Academy. Projekt ten daje najlepszym graczom Gran Turismo 5 szansę, by zasiąść za kółkiem prawdziwych samochodów wyścigowych i wziąć udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. W tegorocznej edycji o wymarzoną karierę po raz pierwszy mogą również powalczyć Polacy.

Gracze z całego kraju zmagali się ze sobą w czerwcowych eliminacjach, które odbyły się przez Internet oraz na żywo w czterech miastach Polski: Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Katowicach. 32 najlepszych (16 wyłonionych podczas imprez na żywo i 16 z rozgrywek online) przeszło do finału narodowego, który odbył się 23 i 24 lipca w Warszawie. W dwudniowych zmaganiach uczestnicy rywalizowali ze sobą zdobywając punkty w czterech kategoriach. Najpierw, ścierali się w specjalnej, demonstracyjnej wersji Gran Turismo 5, symulującej wyścigi samochodowe grze na konsolę Sony – PlayStation 3 (Gaming Challenge). Następnie, sprawdzali swoje umiejętności medialne w prezentacji przed kamerami (Media Challenge) oraz testowali sprawność fizyczną (Fitness Challenge). Uczestnicy musieli też wykazać się kunsztem prowadzenia prawdziwego samochodu – zapewnionego przez organizatorów imprezy Nissana 370Z (Driving Challenge). Imprezę odwiedził Lucas Ordónez, zwycięzca pierwszej Nissan GT Academy, obecnie zawodowy kierowca wyścigowy Nissana.

Zwycięzcami pierwszej polskiej edycji Nissan GT Academy zostali: Krystian Korzeniowski i Tomasz Bogusławski. Zyskali oni po 67 punktów w ogólnej klasyfikacji, co dało im przepustkę do wzięcia udziału w zawodach Race Camp w Wielkiej Brytanii. Tam, na słynnym torze Silverstone zmierzą się z finalistami z kilku krajów Europy. Najlepszy z nich poddany zostanie Programowi Szkolenia Kierowców, przygotowującemu do wielkiego, trwającego 24 godziny wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 roku.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z imprezy:

Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy - ilustracja #2
Lucas Ordóñez - zwycięzca pierwszej edycji Nissan GT Academy, obecnie zawodowy kierowca wyścigowy Nissana
Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy - ilustracja #3
Finał narodowy GT Academy w Warszawie - Gaming Challenge
Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy - ilustracja #4
Finał narodowy GT Academy w Warszawie - Driving Challenge

Tymczasem, Polyphony Digital, twórcy serii Gran Turismo, przygotowują edycję specjalną piątej odsłony cyklu – Gran Turismo 5 Academy Edition. Jej premiera planowana jest na 26 września 2012. Zawierać będzie wszystkie paczki samochodów i torów, jakie wyszły od premiery gry w 2010 roku. W zestawie znajdzie się również prawdziwa gratka dla fanów wyścigów samochodowych – wirtualna wersja Nissana GTR, którego w 24-godzinnym wyścigu w Nurburgring prowadził Kazunori Yamauchi, ojciec serii Gran Turismo.

Znamy zwycięzców pierwszej polskiej edycji Nissan Gran Turismo Academy - ilustracja #5
Gran Turismo 5 Academy Edition