Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2012, 11:25

autor: Sarge

Infinity Ward pracuje nad odsłoną Call of Duty na nowym silniku graficznym?

Wygląda na to, że studio Infinity Ward pracuje nad nową odsłoną Call of Duty z obsługą bibliotek DirectX 11, która ukaże się m.in. na konsolach nowej generacji. Tak przynajmniej wynika z życiorysu jednego z pracowników amerykańskiego dewelopera.

Z życiorysu jednego z pracowników studia Infinity Ward wynika, że twórcy serii Call of Duty pracują nad grą wykorzystującą biblioteki DirectX 11. Może to oznaczać, że kolejna odsłona Call of Duty od amerykańskiego dewelopera będzie wreszcie działać na nowym silniku.

Niejaki Andrew Aye (Lead Engineer, Project Manager z Infinity Ward) napisał w swoim CV, że obecnie pracuje nad „niezapowiedzianym tytułem na PlayStation 3, Xboksa 360, PC z obsługą DirectX 11 oraz nieznane jeszcze platformy sprzętowe”. Informacja została usunięta z jego życiorysu, ale wiele serwisów internetowych zdążyło powiadomić o tym wpisie.

Infinity Ward pracuje nad odsłoną Call of Duty na nowym silniku graficznym? - ilustracja #1

Z powyższych danych wynika, że studio Infinity Ward przygotowuje multiplatformową produkcję, która prawdopodobnie ukaże się także na konsolach nowej generacji. Dopiero one będą bowiem oferować wsparcie dla bibliotek DirectX 11, a obsługa tej technologii w wersji pecetowej zapewne nie jest przypadkiem. Na razie są to jednak wyłącznie domysły, które mogą być ewentualnie potwierdzone dopiero przy okazji oficjalnej zapowiedzi tajemniczego tytułu.

Wydaje się całkiem prawdopodobne, że ową produkcją jest kolejna część cyklu Call of Duty. Wszystko dlatego, że Infinity Ward tworzyło jak dotąd wyłącznie gry z tej serii. To jednocześnie byłby dla niej pewnego rodzaju przełom, bo nowe odsłony od kilku lat powstają w oparciu o starą technologię, korzeniami sięgającą wiekowego silnika id Tech 3. Gracze wielokrotnie domagali się jego zmiany, bo konkurencja pod względem oprawy graficznej znacznie wyprzedziła markę Call of Duty.

Ostatnim dziełem studia Infinity Ward była gra Call of Duty: Modern Warfare 3 wydana w listopadzie ubiegłego roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 (edycjami na DS-a i Wii zajęły się inne zespoły). Amerykański deweloper wypuszczał swoje produkcje co dwa lata, jednak teraz może być inaczej. Cały czas mówi się bowiem o trzecim studiu zajmującym się marką Call of Duty (drugim jest Treyarch), a w przypadku jego zaangażowania pracownicy Infinity Ward mieliby więcej czasu na dopracowanie gry, o której mowa w dzisiejszej wiadomości.