Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2010, 10:05

autor: Sarge

Znamy minimalne wymagania sprzętowe Dead Space 2

Na miesiąc przed premierą gry Dead Space 2 ujawniono jej minimalne wymagania sprzętowe. Dzięki temu już teraz możecie się upewnić, czy Wasz komputer będzie w stanie uruchomić ten długo oczekiwany tytuł.

Na miesiąc przed premierą gry Dead Space 2 ujawniono jej minimalne wymagania sprzętowe. Dzięki temu już teraz możecie się upewnić, czy Wasz komputer będzie w stanie uruchomić ten długo oczekiwany tytuł.

Niestety wciąż nie poznaliśmy rekomendowanej konfiguracji, na której całość mogłaby zostać uruchomiona w rozsądnych detalach przy płynnej animacji. Taka informacja powinna pojawić się niedługo, jako że do oficjalnego debiutu dzieła EA Games pozostało niewiele czasu (28 stycznia 2011 roku w Europie).

Znamy minimalne wymagania sprzętowe Dead Space 2 - ilustracja #1

Zaprezentowana specyfikacja nie jest zbyt wygórowana – okazuje się, że grę uruchomią nawet posiadacze kilkuletnich maszyn. Osobną kwestią pozostaje kwestia, na jak komfortową rozgrywkę to wystarczy. Dowiemy się tego prawdopodobnie dopiero w momencie premiery pełnej wersji, jako że nie słyszeliśmy do tej pory nic na temat pecetowego dema (konsolowcy mogą je ściągać od zeszłego tygodnia).

Przeglądając poniższe wymagania warto pamiętać o kartach graficznych, które mimo swojej nowszej wersji od tych podanych, nie są kompatybilne z grą. W przypadku urządzeń firmy NVIDIA są to modele 7300, 7600 GS oraz 8500, a w grę nie zagrają także posiadacze następujących kart ATI/AMD: X1300, X1300 Pro i HD2400.

Dead Space 2 jest kontynuacją bardzo dobrej produkcji z 2008 roku, będącej połączeniem gry akcji z elementami survival horroru. Fani pierwowzoru mogą się spodziewać kolejnych godzin niezwykle klimatycznej przygody, w trakcie której odwiedzą rozległe korytarze kosmicznej stacji, a główny bohater w końcu zyska na charakterze, przemawiając do nas swoim głosem. Sporą nowością w stosunku do poprzedniczki będzie tryb wieloosobowy, w którym wcielimy się w ludzi lub Nekromorfy – obce istoty, z jakimi walczymy w kampanii dla jednego gracza.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Pentium 4 2.8 GHz / Athlon64 3000+
  • Pamięć operacyjna: 1 GB (2 GB dla Windows Vista/7)
  • Karta grafiki: 256 MB (GeForce 6800, Radeon X1600 Pro lub lepsza)
  • Dysk twardy: 10 GB
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7