Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 11 kwietnia 2023, 15:01

autor: Damian Gacek

Zły profil w Sherlock Holmes The Awakened - jakie są konsekwencje niepoprawnego wyboru?

W tym poradniku dowiecie się jakie są konsekwencje wyboru złego profilu w Sherlock Holmes The Awakened. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na ten temat, to przeczytajcie ten artykuł.

Sherlock Holmes The Awakened to remake gry wydanej pod tym samym tytułem. Przygotujcie się na jedną z najmroczniejszych spraw słynnego detektywa, podczas której stanie na krawędzi szaleństwa. Aby ją rozwiązać należy jednak wcześniej zbadać wszystkie dowody i poznać wielu ludzi. Niejednokrotnie będziecie musieli ocenić kim są Wasi rozmówcy. W tym poradniku opowiemy o tym, jakie są konsekwencje wybrania złego profilu.

Profile w Sherlock Holmes The Awakened

Podczas rozgrywki niejednokrotnie będziecie musieli rozmawiać z różnymi ludźmi. Jedni będą przyjaźni lub pomocni, inni okażą się niebezpieczni. Jednak przy niektórych postaciach konieczne będzie poznanie ich nieco lepiej. Specjalna opcja dialogowa pozwoli Wam na przyjrzenie się ich sylwetce.

Aby to zrobić po prostu musicie przesuwać kamerą po postaci i wypatrywać żółtego koloru. Gdy go zobaczycie, to wejdźcie w interakcje, aby dowiedzieć się czegoś o osobie stojącej przed Wami. Po sprawdzeniu wszystkich szczegółów pojawi się możliwość wybrania jednego z dwóch sprzecznych ze sobą profili NPC. Oczywiście oba nie mogą być dobre. Czasami możecie się pomylić.

Konsekwencje wyboru złego profilu

Nie udało nam się zauważyć żadnych negatywnych konsekwencji wybrania złego profilu w Sherlock Holmes The Awakened. Z naszych obserwacji wynika, że jedyne co się zmienia, to dialog.

W przypadku wybrania niepoprawnej odpowiedzi jakaś postać – dr. Watson lub sam zainteresowany – poprawia gracza i naprowadza go na właściwe tory. Wydłuża to nieco konwersację, jednak nie ma większego wpływu na ostateczne rozwiązanie danej zagadki lub na jej przebieg.

Oczywiście jeżeli jesteście perfekcjonistami, to warto skorzystać z ręcznego zapisu przed rozmową z ważniejszymi postaciami. Ewentualnie wczytać jeden z wielu autozapisów.

Przeczytajcie również nasz opis przejścia:

  1. Sherlock Holmes The Awakened - solucja do gry
  2. Sherlock Holmes The Awakened - poradnik

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej