Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2015, 10:47

Ziarno prawdy, Pingwiny z Madagaskaru, Teoria wszystkiego - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend stycznia w naszych kinach przynosi 8 premierowych filmów - nagradzaną biografię Stephena Hawkinga (Teoria wszystkiego), ekranizację Ziarna prawdy, animowane Pingwiny z Madagaskaru i 5 innych propozycji. Miłych wrażeń!

Ziarno prawdy

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Zygmunt Miłoszewski jest jedną z najjaśniejszych gwiazd współczesnej popularnej literatury, a jego kryminały z prokuratorem Teodorem Szackim biją rekordy popularności. Pisarz zajął się przerobieniem swojego dzieła na scenariusz, a reżyserię filmowego Ziarna prawdy powierzono twórcy bardzo udanego Rewersu – te dwie wiadomości powinny ukoić ewentualne niepokoje. Dodajmy solidną obsadę i pozytywne recenzje po pierwszych pokazach, a może się okazać, że oto do kin wchodzi naprawdę solidny dreszczowiec, który zadowoli tak czytelników, jak i zjadaczy popcornu. W Sandomierzu zamordowano znaną i lubianą działaczkę społeczną, a całe to makabryczne wydarzenie nosi znamiona mordu rytualnego. Z zagadką (oraz opinią publiczną) będzie musiał poradzić sobie Teodor Szacki.

 1. Reżyseria: Borys Lankosz
 2. Grają: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Walach

Pingwiny z Madagaskaru

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Najsłynniejsze animowane pingwiny, drugoplanowi (ale uwielbiani przez rzesze widzów) bohaterowie serii Madagaskar, doczekały się swojego pełnometrażowego filmu. Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy nie od razu byli dużymi zabijakami. Kiedyś byli małymi zabijakami, którzy pomału odkrywali rzeczy sprawiające im największą przyjemność – „piątkowanie” skrzydłami, eksplozje i akcję. A skoro mamy do czynienia z tak bohaterskim kwartetem, to ich zadaniem musi być ocalenie świata. Pingwiny połączą siły z dowodzoną przez przystojnego wilka organizacją Północny Wiatr, która walczy z czarnym charakterem imieniem Dave i jego planem zniszczenia wszystkiego. Dobra strona techniczna, lubiani bohaterowie, humor dla starszych i młodszych widzów – Pingwiny z Madagaskaru to murowany hit.

 1. Reżyseria: Simon J. Smith, Eric Darnell
 2. Tytuł oryginalny: The Penguins of Madagascar
 3. Grają (głosy oryginalne): Tom McGrath, Chris Miller, Benedict Cumberbatch, John Malkovich

Teoria wszystkiego

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Obsypana nominacjami filmowa biografia jednego z najsłynniejszych naukowców w historii Ziemi – Stephena Hawkinga. Film Jamesa Marsha bazuje na książce Jane Hawking, która opisuje w niej swoje życie ze sparaliżowanym, ekstremalnie inteligentnym mężczyzną. Widzów poruszyć ma niezwykła opowieść o życiu u boku prawdziwego geniusza, które stało się niezwykle trudne przez rozwój wyniszczającej choroby, a mimo to trwało ponad trzy dekady. Oto historia zderzenia wielkości ze słabością, rodzącego się i umierającego uczucia oraz analiza rozpadu związku dwojga ludzi. Mówi się, że odtwórca głównej roli, Eddie Redmayne, ma wielkie szanse na zdobycie Oscara za pierwszoplanową rolę męską, wszak w kieszeni ma już Złotego Globa za „najlepszego aktora w dramacie”. Zaraz obok Gry tajemnic, to zapewne najciekawsza filmowa biografia ostatnich lat.

 1. Reżyseria: James Marsh
 2. Tytuł oryginalny: Theory of Everything
 3. Grają: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox, Emily Watson

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Przeboje i oldboje (czeska komedia o słynnym rockowym zespole powracającym po latach na scenę),
 2. Wyspa kukurydzy (dramat dziejący się w czasach wojny abchasko-gruzińskiej),
 3. A jeśli Bóg jest? (brutalny dramat o zderzeniu osobowości z religią w tle),
 4. Nieustraszona (indyjski policyjny dramat opowiadający o handlu dziećmi).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej