Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 stycznia 2015, 10:47

Ziarno prawdy, Pingwiny z Madagaskaru, Teoria wszystkiego - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend stycznia w naszych kinach przynosi 8 premierowych filmów - nagradzaną biografię Stephena Hawkinga (Teoria wszystkiego), ekranizację Ziarna prawdy, animowane Pingwiny z Madagaskaru i 5 innych propozycji. Miłych wrażeń!

Ziarno prawdy

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Zygmunt Miłoszewski jest jedną z najjaśniejszych gwiazd współczesnej popularnej literatury, a jego kryminały z prokuratorem Teodorem Szackim biją rekordy popularności. Pisarz zajął się przerobieniem swojego dzieła na scenariusz, a reżyserię filmowego Ziarna prawdy powierzono twórcy bardzo udanego Rewersu – te dwie wiadomości powinny ukoić ewentualne niepokoje. Dodajmy solidną obsadę i pozytywne recenzje po pierwszych pokazach, a może się okazać, że oto do kin wchodzi naprawdę solidny dreszczowiec, który zadowoli tak czytelników, jak i zjadaczy popcornu. W Sandomierzu zamordowano znaną i lubianą działaczkę społeczną, a całe to makabryczne wydarzenie nosi znamiona mordu rytualnego. Z zagadką (oraz opinią publiczną) będzie musiał poradzić sobie Teodor Szacki.

 1. Reżyseria: Borys Lankosz
 2. Grają: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Walach

Pingwiny z Madagaskaru

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Najsłynniejsze animowane pingwiny, drugoplanowi (ale uwielbiani przez rzesze widzów) bohaterowie serii Madagaskar, doczekały się swojego pełnometrażowego filmu. Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy nie od razu byli dużymi zabijakami. Kiedyś byli małymi zabijakami, którzy pomału odkrywali rzeczy sprawiające im największą przyjemność – „piątkowanie” skrzydłami, eksplozje i akcję. A skoro mamy do czynienia z tak bohaterskim kwartetem, to ich zadaniem musi być ocalenie świata. Pingwiny połączą siły z dowodzoną przez przystojnego wilka organizacją Północny Wiatr, która walczy z czarnym charakterem imieniem Dave i jego planem zniszczenia wszystkiego. Dobra strona techniczna, lubiani bohaterowie, humor dla starszych i młodszych widzów – Pingwiny z Madagaskaru to murowany hit.

 1. Reżyseria: Simon J. Smith, Eric Darnell
 2. Tytuł oryginalny: The Penguins of Madagascar
 3. Grają (głosy oryginalne): Tom McGrath, Chris Miller, Benedict Cumberbatch, John Malkovich

Teoria wszystkiego

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Obsypana nominacjami filmowa biografia jednego z najsłynniejszych naukowców w historii Ziemi – Stephena Hawkinga. Film Jamesa Marsha bazuje na książce Jane Hawking, która opisuje w niej swoje życie ze sparaliżowanym, ekstremalnie inteligentnym mężczyzną. Widzów poruszyć ma niezwykła opowieść o życiu u boku prawdziwego geniusza, które stało się niezwykle trudne przez rozwój wyniszczającej choroby, a mimo to trwało ponad trzy dekady. Oto historia zderzenia wielkości ze słabością, rodzącego się i umierającego uczucia oraz analiza rozpadu związku dwojga ludzi. Mówi się, że odtwórca głównej roli, Eddie Redmayne, ma wielkie szanse na zdobycie Oscara za pierwszoplanową rolę męską, wszak w kieszeni ma już Złotego Globa za „najlepszego aktora w dramacie”. Zaraz obok Gry tajemnic, to zapewne najciekawsza filmowa biografia ostatnich lat.

 1. Reżyseria: James Marsh
 2. Tytuł oryginalny: Theory of Everything
 3. Grają: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox, Emily Watson

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Przeboje i oldboje (czeska komedia o słynnym rockowym zespole powracającym po latach na scenę),
 2. Wyspa kukurydzy (dramat dziejący się w czasach wojny abchasko-gruzińskiej),
 3. A jeśli Bóg jest? (brutalny dramat o zderzeniu osobowości z religią w tle),
 4. Nieustraszona (indyjski policyjny dramat opowiadający o handlu dziećmi).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.