Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2016, 12:50

autor: Adrian Werner

Zestaw Final Fantasy X/X-2 HD trafi na pecety 12 maja

Firma Square Enix ogłosiła, że na PC zmierza konwersja Final Fantasy X/X-2 HD, czyli zestawu remasterów dwóch klasycznych japońskich RPG-ów, wydanych pierwotnie na konsolę PlayStation 2. Premiera edycji pecetowej nastąpi 12 maja tego roku.

Zestaw trafi do sprzedaży pojutrze. - Zestaw Final Fantasy X/X-2 HD trafi na pecety 12 maja - wiadomość - 2016-05-13
Zestaw trafi do sprzedaży pojutrze.

Już od kilku miesięcy krążyły plotki na temat pecetowych konwersji Final Fantasy X HD oraz Final Fantasy X-2 HD. Okazały się mieć one pokrycie w rzeczywistości i firma Square Enix właśnie poinformowała, że oba tytułu zmierzają na PC i sprzedawane mają być w jednym zestawie. Nie będziemy musieli długo czekać na premierę, gdyż nastąpi ona pojutrze, czyli 12 maja. Niestety, na razie nie wiemy, jaka będzie cena tej kolekcji. Twórcy ujawnili za to jej wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania

 1. Procesor: dwurdzeniowy 2 GHz
 2. Pamięć RAM: 1 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce 9600GT / ATI Radeon HD 2600XT z 512 MB pamięci lub lepsza
 4. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
 5. System operacyjny: Windows Vista lub nowszy
 6. Miejsce na dysku: 37 GB

Zalecane wymagania

 1. Procesor: czterordzeniowy 2.4 GHz
 2. Pamięć RAM: 2 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 450/ ATI Radeon HD 5750 z 512 MB pamięci lub lepsza
 4. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
 5. System operacyjny: Windows Vista lub nowszy
 6. Miejsce na dysku: 40 GB

Przypomnijmy, że Final Fantasy X ukazało się pierwotnie na konsolę PlayStation 2 w 2001 roku, a dwa lata później trafiło na nią Final Fantasy X-2. W sumie oba tytuły w wersjach na tę platformę sprzedały się w ponad 14 mln egzemplarzy. Wydanie pecetowe stanowi konwersję remastera zatytułowanego Final Fantasy X/X-2 HD, który wydano w 2013 roku na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Warto na koniec dodać, że w ostatnich kilku latach firma Square Enix skonwertowała na pecety niemalże wszystkie główne odsłony cyklu. Po premierze Final Fantasy X/X-2 HD jedynymi brakującymi pozycjami będą Final Fantasy, Final Fantasy II, Final Fantasy XII oraz nadchodzące Final Fantasy XV. O konwersji ostatniego z tych tytułów już zaczęły krążyć plotki, a pozostałe gry prędzej czy później zapewne także zostaną przeniesione na PC.

 1. Final Fantasy X/X-2 HD – strona oficjalna