Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2016, 11:14

autor: Góral

Uncharted 4: Kres Złodzieja - ostatnia przygoda Nathana Drake'a zadebiutowała na rynku

Dziś na konsoli PlayStation 4 zadebiutowała wyczekiwana przygodowa gra akcji Uncharted 4: Kres Złodzieja. Najnowsza produkcja studia Naughty Dog dostępna jest w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej, w cenach zaczynających się od około 239 zł.

Po ponad dwóch latach od momentu zapowiedzi, Uncharted 4 dojechało w końcu na rynek. - Uncharted 4: Kres Złodzieja - ostatnia przygoda Nathana Drake'a zadebiutowała na rynku - wiadomość - 2016-05-10
Po ponad dwóch latach od momentu zapowiedzi, Uncharted 4 dojechało w końcu na rynek.

Kilka dni temu w sieci zaczęły się pojawiać recenzje gry Uncharted 4: Kres Złodzieja, z których wynika, że Naughty Dog po raz enty spisało się na medal, dostarczając znakomitą produkcję. Od dziś w końcu możemy sprawdzić ją osobiście, gdyż rzeczony tytuł zadebiutował na konsoli PlayStation 4 w pełnej polskiej wersji językowej. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to zamówicie go u rodzimych sprzedawców w cenach zaczynających się od około 239 zł. Z kolei jeśli jakimś cudem nie jesteście przekonani do tego projektu, to przypominamy kilka elementów wychwalanych przez recenzentów.

Uncharted 4: Kres Złodzieja to przede wszystkim twórcze rozwinięcie mechanizmów znanych już z poprzednich części. Zabawa jest więc równie wyśmienita, co wcześniej, ale różni się nieco od poprzedniczek, chociażby ze względu na bardziej otwarte lokacje czy też elementy skradankowe. Sama fabuła i postacie jak zwykle stoją na wysokim poziomie i przygody Nathana oraz jego znajomych po prostu wciągają. Produkcja robi też ogromne wrażenie pod względem technicznym. W tym przypadku warto zatrzymać się na chwilę, gdyż w serwisie Eurogamer ukazał się nowy artykuł ekipy Digital Foundry, specjalizującej się kwestiach graficznych i technologicznych. Z przeprowadzonej analizy wynika, że:

 • gra może się pochwalić najlepszą jakością obrazu w historii gier konsolowych;
 • postacie są świetnie renderowane i animowane;
 • scenki przerywnikowe działające na silniku gry wyglądają znakomicie i prezentują jakość podobną do pokazu gry na targach E3 w 2014 roku;
 • środowisko jest bogate w detale i zróżnicowane;
 • woda w Uncharted nigdy nie wyglądała tak dobrze;
 • udźwiękowienie gry to wyższa szkoła jazdy;
 • minusy – długie loadingi przy ładowaniu kampanii i przy powtarzaniu etapów, nie do końca dopracowany tryb fotograficzny, w przypadku cieni zdarzają się artefakty, brak obiecanych 60 klatek w 1080p.
Uncharted 4: Kres Złodzieja w skrócie:
 • Przygodowa gra akcji na konsolę PlayStation 4
 • Dostępna w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej
 • Za produkcję odpowiada zasłużona ekipa Naughty Dog
 • Średnia ocen w serwisie Metacritic: 94 punkty

Krótko pisząc, jeżeli posiadacie PlayStation 4, a do tego uwielbiacie przygodowe gry akcji, to Uncharted 4: Kres Złodzieja po prostu musi się znaleźć w Waszej kolekcji. Pamiętajcie też, że czwórka to nie tylko single player, ale także multiplayer, który będzie rozwijany przez najbliższy rok. Twórcy planują szereg rozmaitych dodatków z mapami, nowymi trybami, broniami i nie tylko. Więcej na ten temat przeczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Na koniec przypominamy jeszcze, że akcja Uncharted 4 rozgrywa się kilka lat po przygodzie Nathana ukazanej w trzeciej części serii. Bohater postanowił porzucić niebezpieczny styl życia, jednak z prośbą o pomoc zgłosił się do niego jego brat Sam, który musi odnaleźć skarb pirata Henry’ego Avery’ego. Przy okazji warto jeszcze napomknąć, że jeżeli chcecie sobie przypomnieć historie z poprzednich odsłon cyklu, to w serwisie GameSpot znajdziecie krótkie i treściwe podsumowania linii fabularnych poszczególnych części.