Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 stycznia 2016, 11:35

autor: Adrian Werner

Zenonia 2, czyli kontynuacja legendy (najlepsze mobilne RPG #6)

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne RPG przypominamy Zenonia 2: The Lost Memories, czyli drugą odsłonę jednej z najlepszych marek tego gatunku, jakich dorobiły się smartfony i tablety.

W kolejnym odcinku naszego cyklu przypominającego stare, ale wciąż godne uwagi mobilne gry RPG postanowiliśmy zarekomendować Zenonia 2: The Lost Memories, czyli kontynuację produkcji, która w 2009 roku skutecznie przekonała wielu graczy, że na smartfony można tworzyć coś więcej niż tylko proste casualowe tytuły.

Kampania Zenonia 2: The Lost Memories przenosi nas do pełnej magii krainy fantasy. Pod koniec części pierwszej bohater pokonał arcydemona, ale okazał się zbyt słaby, aby go ostatecznie zgładzić. Zamiast tego postanowił więc uwięzić bestię za pomocą zaklęcia, a zadanie ochrony stworzonej w ten sposób pieczęci powierzył czwórce wojowników. Niestety, po długim okresie względnego pokoju ludzie rozpoczęli krwawe wojny ze sobą nawzajem, co sprowadziło na świat gniew bogów. Karą stało się rzucenie na śmiertelników klątwy amnezji. W rezultacie czwórka strażników zapomniała o swojej powinności – wkrótce więc może dojść do uwolnienia arcydemona. Zadaniem gracza jest oczywiście niedopuszczenie do tej tragedii.

Zenonia 2: The Lost Memories to klasyczne RPG akcji zrealizowane w stylu znanym z konsolowych przedstawicieli tego gatunku tworzonych w japońskich studiach. Akcję obserwujemy więc z kamery umieszczonej nad głową postaci, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu map, wypełnianiu zadań, rozwijaniu statystyk oraz walce. Potyczki są w dużym stopniu zręcznościowe i więcej w nich zależy od refleksu samego gracza niż umiejętności kierowanego przez niego bohatera.

Na początku zabawy gra pozwala wybrać jedną z czterech grywalnych postaci, a każda z nich posiada unikalny ekwipunek i styl walki oraz własne drzewko rozwoju. Wśród bohaterów znalazł się Minotaur Daza polegający na sile swoich pieści, specjalizujący się w zaklęciach bojowych mag Morpice, kobieta rewolwerowiec imieniem Ecne oraz władający mieczem paladyn Lu.

Zenonia 2: The Lost Memories to kawał bardzo dobrego RPG akcji. System walki został świetnie zrealizowany, więc mordowanie hord wrogów szybko nie staje się nudne, a dzięki dużym różnicom między czterema postaciami całość można przechodzić wielokrotnie, za każdym razem otrzymując świeże wrażenia. Kampania jest długa i zróżnicowana, a do tego dochodzi także sympatyczny tryb multiplayer, pozwalający na sprawdzenie własnych umiejętności przeciwko innym graczom. W sumie daje to udany tytuł, który przez te sześć lat, jakie minęły od czasu premiery niewiele się zestarzał.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Zenonia 2: The Lost Memories

Zenonia 2: The Lost Memories