Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGAND
Okładka Zenonia 2: The Lost Memories (AND)

Zenonia 2: The Lost Memories AND

Zenonia 2: The Lost Memories to opracowane z myślą o systemie Android mobilne RPG akcji. Podczas zabawy gracz zajmuje się głównie eksplorowaniem świata i eliminowaniem wrogów za pomocą zręcznościowego systemu walki.

RPG | fantasy | 2D | RPG akcji

Android
Okładka Zenonia 2: The Lost Memories (AND)

producent: Gamevil

wydawca: Gamevil

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji AND:

24grudnia2010

24grudnia2010

Google Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zenonia 2: The Lost Memories to wydana na platformę AND gra action-RPG. Opracowało ją studio Gamevil, czyli zespół, który opracował wszystkie odsłony tej marki.

Fabuła

Kampania Zenonia 2: The Lost Memories przenosi nas do pełnej magii krainy fantasy. Pod koniec części pierwszej bohater pokonał arcydemona, ale okazał się zbyt słaby, aby go ostatecznie zgładzić. Postanowił więc uwięzić bestię za pomocą zaklęcia, a zadanie ochrony stworzonej w ten sposób pieczęci powierzył czwórce wojowników.

Niestety, po długim czasie pokoju ludzie rozpoczęli ze sobą nawzajem krwawe wojny, co sprowadziło na świat gniew bogów. Karą stało się rzucenie na śmiertelników klątwy amnezji. W rezultacie czwórka strażników zapomniała o swojej powinności i wkrótce może dojść do uwolnienia arcydemona. Zadaniem gracza jest niedopuszczenie do tej tragedii.

Mechanika

Wydana na platformę AND Zenonia 2: The Lost Memories to klasyczne RPG akcji zrealizowane w stylu znanym z konsolowych przedstawicieli tego gatunku, tworzonych w japońskich studiach. Akcję obserwujemy więc z kamery umieszczonej nad głową postaci, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu map, wypełnianiu zadań, rozwijaniu statystyk oraz walce. Potyczki są w dużym stopniu zręcznościowe i więcej w nich zależy od refleksu samego gracza niż umiejętności kierowanego przez niego bohatera.

Na początku zabawy gra pozwala wybrać jedną z czterech grywalnych postaci, a każda z nich posiada unikalny ekwipunek i styl walki oraz własne drzewko rozwoju. Wśród bohaterów znalazł się minotaur Daza polegający na sile swoich pieści, specjalizujący się w zaklęciach bojowych mag Morpice, kobieta rewolwerowiec imieniem Ecne oraz władający mieczem paladyn Lu.

Zenonia 2: The Lost Memories oferuje obszerną kampanię fabularną oraz tryb multiplayer, pozwalający na sprawdzenie własnych umiejętności przeciwko innym graczom.

Minirecenzja Zenonia 2 – pozycja obowiązkowa dla fanów RPG-ów akcji

PLUSY:
  • Świetny system potyczek;
  • Cztery postacie do wyboru z mocno odmiennymi stylami walki;
  • Obszerna i ciekawa kampania;
  • Dopracowane sterowanie.
MINUSY:
  • W sumie niewiele nowych pomysłów w stosunku do pierwowzoru.

Premierowa część serii Zenonia zadebiutowała w 2009 i była jednym z pierwszych tytułów, który pokazywał, że na smartfonach da się tworzyć bogate produkcje, potrafiące zadowolić nawet wybrednych graczy konsolowych i pecetowych. Oczekiwania względem wydanego rok później Zenonia 2: The Lost Memories były więc ogromne, ale twórcom udało się je w większości spełnić.

Tak jak w pierwowzorze, większość czasu spędzamy na walce. Tym samym bez fundamentu w postaci świetnego systemu potyczek gra nie miałaby szans na powodzenia. Na szczęście autorzy nie popełnili tego błędu. Starcia są dynamiczne, a dzięki różnorodnym typom wrogów gracz musi w pełni wykorzystać pełen wachlarz umiejętności postaci. Do tego doskonałym pomysłem okazało się wprowadzenie czterech grywalnych bohaterów, gdyż każdy z nich ma mocno odmienny styl walki. Różnice są tak duże, że spokojnie można przejść kampanię czterokrotnie i się nie nudzić.

Z udanym systemem walki współgra dopracowane sterowanie. Nigdy nie mamy wrażenia, że walczymy z interfejsem, a nie z wrogami, a każda porażka zawsze jest skutkiem naszych własnych błędów. Do tego autorzy wprowadzili sporo ulepszeń w porównaniu z pierwowzorem, dzięki którym całość jest lepiej dopasowana do ekranów dotykowych. Przykładowo – w menu możemy teraz wybierać ikony palcem, zamiast przeskakiwać między nimi za pomocą wirtualnego pada.

Zenonia 2: The Lost Memories oferuje obszerną kampanię fabularną, która skuteczne utrzymuje zainteresowanie gracza dzięki dużej różnorodności lokacji i wrogów oraz potrafiącej zaskoczyć fabule. Produkcja nie jest już młoda, ale grafika nie zestarzała się zbyt mocno, gdyż autorzy od początku celowali w styl retro i duże piksele w połączeniu z kolorowymi projektami postaci oraz lokacji cieszą oczy niemal tak samo, jak w dniu premiery

W sumie daje to grę pod każdym względem lepszą niż pierwowzór. Jest dłuższa, bardziej różnorodna i usuwa denerwujące problemy pierwszej części. Jedyne, do czego można się przyczepić to stosunkowo mała ilość nowych rozwiązań, ale rozgrywka jest tak wciągająca, że szybko się o tym zapomina.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Zenonia 2: The Lost Memories

Wymagania wiekowe Zenonia 2: The Lost Memories

12+

Zenonia 2, czyli kontynuacja legendy (najlepsze mobilne RPG #6)
Zenonia 2, czyli kontynuacja legendy (najlepsze mobilne RPG #6)

wiadomość20 stycznia 2016

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne RPG przypominamy Zenonia 2: The Lost Memories, czyli drugą odsłonę jednej z najlepszych marek tego gatunku, jakich dorobiły się smartfony i tablety.