Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2019, 10:38

autor: Czarny Wilk

Zdjęcia z filmu opartego na życiu J.R.R. Tolkiena, autora Władcy Pierścieni

Na udostępnionych grafikach możemy zobaczyć m.in. znanego z X-Men Nicholasa Houlta wcielającego się w słynnego pisarza oraz Lily Collins odgrywającą jego żonę Edith Bratt.

O planach stworzenia filmu biograficznego o J.R.R. Tolkienie, twórcy prawdopodobnie najsłynniejszego świata fantasy wszech czasów, po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2013 roku, ale dopiero 4 lata później do projektu zatrudniono reżysera i prace ruszyły na poważnie. Teraz możemy zobaczyć pierwsze tego efekty – pojawiły się zdjęcia przedstawiające m.in. Nicholasa Houlta wcielającego się w twórcę Władcy Pierścieni.

W słynnego pisarza wcieli się aktor, którego fani X-Men kojarzyć mogą jako mutanta o pseudonimie Bestia. - Zdjęcia z filmu opartego na życiu J.R.R. Tolkiena, autora Władcy Pierścieni - wiadomość - 2019-01-29
W słynnego pisarza wcieli się aktor, którego fani X-Men kojarzyć mogą jako mutanta o pseudonimie Bestia.

Fotografie opublikował Nicholas Hoult na swoim oficjalnym profilu w serwisie Instagram. Oprócz znanego z serialu Skins i serii filmów X-Men aktora wcielającego się w słynnego pisarza możemy zobaczyć na nich także Lily Collins (znaną z filmu Zasady nie obowiązują i netfliksowego Aż do kości) w roli żony Tolkiena Edith Bratt. Jedno ze zdjęć przedstawia także Roberta Gilsona (w tej roli Patrick Gibson), Geoffrey’a Bache’a Smitha (Anthony Boyle) i Christophera Wisemana (Tom Glynn-Carney), bliskich przyjaciół twórcy Śródziemia, razem z którymi tworzył grupę określająca się jako „Klub Herbaciany”.

Za reżyserię Tolkiena odpowiada Dome Karukoski, ceniony fiński reżyser mający na koncie m.in. Serce lwa, Stary człowiek i może oraz Lapońską odyseję. Za scenariusz odpowiadają David Gleeson (Cowboys & Angels) oraz Stephen Beresford (Dumni i wściekli). Film skupi się na młodości Tolkiena, przedstawiając jego przyjaźń z członkami Klubu Herbacianego w latach szkolnych, udział w I wojnie światowej oraz związek z Lily Collins – czyli przeżycia, które stały się głównymi inspiracjami dla autora przy tworzeniu Hobbita i Władcy Pierścieni. Data premiery Tolkiena została zaplanowana na 10 maja 2019 roku.

Zdjęcia z filmu opartego na życiu J.R.R. Tolkiena, autora Władcy Pierścieni - ilustracja #2
Zdjęcia z filmu opartego na życiu J.R.R. Tolkiena, autora Władcy Pierścieni - ilustracja #3
Zdjęcia z filmu opartego na życiu J.R.R. Tolkiena, autora Władcy Pierścieni - ilustracja #4
  1. Oficjalna strona Tolkien Estate