Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 marca 2018, 11:25

autor: Czarny Wilk

Zdjęcia do piątego sezonu Black Mirror już trwają

Raptem kilka tygodni po potwierdzeniu powstania kolejnych odcinków serialu Black Mirror, twórca popularnej antologii science fiction zdradził, że prace nad piątym sezonem są już na całkiem zaawansowanym etapie.

Na początku miesiąca Netflix za pomocą krótkiego filmiku potwierdził, że popularna antologia science fiction Black Mirror doczeka się piątego sezonu. Wtedy nie wiedzieliśmy wiele więcej, ale nie minęło wiele czasu od ogłoszenia, a twórca serialu Charlie Brooker podzielił się postępami prac nad projektem.

Wciąż nie wiadomo, z ilu odcinków składać się będzie piąte Black Mirror. - Zdjęcia do piątego sezonu Black Mirror już trwają - wiadomość - 2018-03-23
Wciąż nie wiadomo, z ilu odcinków składać się będzie piąte Black Mirror.

Jak donosi serwis Radio Times, podczas wygłoszonego w trakcie Royal Television Society Awards przemówienia Brooker odniósł się do prac nad świeżo ogłoszoną nową serią swojego najpopularniejszego dzieła:

W tej chwili kręcimy jeden odcinek. Wkrótce powinniśmy zacząć następny. Piszę również scenariusz do trzeciego odcinka. Dalej robi się już mgliście.

Choć na tym etapie nic nie jest jeszcze przesądzone, daje to nadzieję, że kolejne epizody serialu otrzymamy jeszcze przed końcem 2018 roku. Wpisałoby się to w cykl premier kolejnych sezonów od czasu, gdy pieczę nad nimi przejął Netflix – seria trzecia zadebiutowała w listopadzie 2016 roku, a jej następczyni w grudniu 2017 roku.

Black Mirror to antologia science fiction skupiająca się na tematach dotyczących współczesnego społeczeństwa oraz negatywnych konsekwencjach rozwoju nowych technologii. Każdy odcinek produkcji rozgrywa się w innym świecie, czasem bardzo bliskim rzeczywistości widzianej przez nas za oknem, innym razem przypominającym odległą przyszłość.

Pierwsze dwa sezony serialu składały się z trzech odcinków każdy i zostały nakręcone na zamówienie brytyjskiego Channel 4. Stacja stworzyła jeszcze świąteczny odcinek specjalny, po czym prawa do Czarnego lustra przejął Netflix. Gigant streamingowy stworzył kolejne dwie serie, tym razem składające się z sześciu odcinków. Oprócz tego na początku roku w mediach społecznościowych zadebiutowało Czarne lusterko, seria krótkometrażowych filmów stworzonych przez gwiazdy polskiego Youtube’a.

  1. Netflix
  2. Jeden z odcinków Czarnego Lusterka
  3. Wrażenia z czwartego sezonu Black Mirror w serwisie Gameplay.pl