Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 stycznia 2018, 10:02

autor: Czarny Wilk

Krzysztof Gonciarz i youtuberzy w „polskim Black Mirror" od Netfliksa

Polski oddział Netfliksa zapowiedział Czarne lusterko - niecodzienny nowy projekt, w który zaangażowane zostały popularne postacie YouTube'a, takie jak Krzysztof Gonciarz, Grupa Filmowa Darwin czy Martin Stankiewicz.

Netflix intensywnie inwestuje w polski rynek. Oprócz stale poszerzanej biblioteki dostępnych w naszym języku tytułów, platforma przygotowuje również produkcje tworzone wyłącznie z myślą o lokalnym rynku. Jedną z nich będzie zapowiedziane przez polski oddział firmy Czarne lusterko, projekt powstający we współpracy z gwiazdami polskiego Internetu.

W Czarnym lusterku zobaczymy sporo znanych twarzy. - Krzysztof Gonciarz i youtuberzy w „polskim Black Mirror" od Netfliksa - wiadomość - 2018-01-11
W Czarnym lusterku zobaczymy sporo znanych twarzy.

Na Czarne lusterko złożą się cztery niezwiązane ze sobą, krótkometrażowe filmy, wyjątkowo publikowane nie na samym Netfliksie, a na polskich kanałach social media platformy. W inicjatywie biorą udział postacie doskonale znane bywalcom polskiego Youtube’a – Krzysztof Gonciarz z Kasią Mecinski, Martin Stankiewicz, Grupa Filmowa Darwin oraz emce.

Całość została zainspirowana Czarnym lustrem (Black Mirror), popularnym serialem science fiction. Poszczególne odcinki oryginału poruszają tematy najnowszych trendów i technologii, pokazując jaki wpływ na społeczeństwo może mieć nadmierne zachłyśnięcie się nimi. Pierwsze dwa sezony produkcji stworzono na zamówienie brytyjskiego Channel 4, kolejne dwa sfinansował Netflix.

Dokładna data udostępnienia Czarnego lusterka nie została podana, choć komentarze Netfliksa pod zwiastunem produkcji w portalu Facebook sugerują, że premiery możemy się spodziewać dość szybko, prawdopodobnie w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Warto więc śledzić uważnie kanały socjalne popularnego serwisu VOD.

Na zakończenie wiadomości chcielibyśmy pogratulować udziału w tak interesującym projekcie naszemu koledze Krzysztofowi Gonciarzowi, który przed laty pomógł nam rozwinąć tvgry.pl w prężnie działający serwis z materiałami video na temat gier, jakim jest dzisiaj. Obyś nie zwalniał tempa!