Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 stycznia 2018, 14:55

autor: Jiker

Hellraiser Judgment na krwistym zwiastunie

Kultowa seria horrorów Hellraiser powróci tuż przed Walentynkami. Obraz w reżyserii Gary’ego J. Tunnicliffe’a zapowiada się krwiście, co udowadnia świeżo opublikowany zwiastun.

W sieci zadebiutował krwisty zwiastun filmu Hellraiser: Jugdment – dziesiątej odsłony kultowej serii horrów, zapoczątkowanej w 1987 roku przez mistrza gatunku, Clive’a Barkera. Materiał przygotowuje widzów na lutową premierę obrazu. Nie brakuje w nim brutalnych scen typowych dla cyklu Hellraiser oraz próby nakreślenia portretów iście demonicznych bohaterów.

Niewiele brakowało, a Hellraiser: Jugdment utknąłby w produkcyjnym piekle po wsze czasy. Ostatecznie filmowi przysłużyła się afera obyczajowa z udziałem Harveya Weinsteina. Jak twierdzi aktor Paul T. Taylor, wcielający się w Pinheada, czyli naczelną postać serii, w związku z oskarżeniami i wizerunkowym krachem firma The Weinstein Company – właściciel studia Dimension Films odpowiedzialnego za wyprodukowanie Hellraiser: Jugdmentdesperacko potrzebuje pieniędzy i wypuszcza na rynek wszystkie swoje projekty.

W filmie będziemy świadkami powrotu przerażającego Pinheada, a historia będzie się kręcić wokół trzech detektywów, którzy podejmą beznadziejną próbę powstrzymania diabolicznego seryjnego mordercy. Ostatecznie, jak czytamy w oficjalny streszczeniu fabuły, „stróże prawa zostaną wciągnięci w labirynt horroru nie z tego świata, gdzie piekielni mieszkańcy tylko czekają na wykonanie wyroku”.

Hellraiser: Judgment zadebiutuje tuż przed Walentynkami. - Hellraiser Judgment na krwistym zwiastunie - wiadomość - 2018-01-10
Hellraiser: Judgment zadebiutuje tuż przed Walentynkami.

Hellraiser: Judgment zadebiutuje 13 lutego na Blu-ray, DVD i w wybranych serwisach VOD. W filmie napisanym i wyreżyserowanym przez Gary’ego J. Tunnicliffe’a, brytyjskiego charakteryzatora, który maczał palce przy wszystkich odsłonach serii Hellraiser od czasu Hellraiser III: Piekło na ziemi, grają m.in. Damon Carney, Randy Wayne, Alexandra Harris, John Gulager, Heather Langenkamp oraz Paul T. Taylor w roli Pinheada.