Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2017, 19:36

autor: Vergil

Zapowiedziano zamknięte beta-testy Gran Turismo Sport

Miłośnicy cyklu Gran Turismo długo musieli czekać na okazję do zapoznania się z jego najnowszą odsłoną o podtytule Sport. Ich cierpliwość zostanie wynagrodzona jeszcze w tym miesiącu, kiedy to rozpoczną się oficjalne beta-testy.

Studio Polyphony Digital i firma Sony oficjalnie zapowiedziały zamknięte beta-testy Gran Turismo Sport. Mają one wystartować 17 marca, a w ich trakcie gracze będą mogli zapoznać się z kilkoma samochodami, za kierownicami których będą rozbijać się w trakcie multiplayerowych zmagań na zróżnicowanych trasach. Co ciekawe, wachlarz dostępnych torów i aut ma ulegać zmianie każdego dnia, by w ten sposób entuzjaści motoryzacji mogli zapoznać się z szerszą gamą możliwości, jakie otworzą się przed nimi w pełnej wersji gry. Z tej okazji twórcy opublikowali specjalny zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.

Na tym jednak nie kończą się przygotowane przez Japończyków atrakcje – po raz pierwszy będzie można bowiem sprawdzić w akcji tak zwany Profil Kierowcy (Driver Profile), a także przyjrzeć się z bliska funkcjonalnościom Sportsmanship Rating i Driver Rating, które będą śledzić nasze zachowania na wirtualnej trasie. Wszystko po to, by umożliwić postawienie naprzeciw siebie rywali o zbliżonych umiejętnościach. Spoglądając na poniższe obrazki możecie się przekonać, jak to wszystko będzie wyglądać w praktyce.

Zapowiedziano zamknięte beta-testy Gran Turismo Sport - ilustracja #1
Zapowiedziano zamknięte beta-testy Gran Turismo Sport - ilustracja #2

Wszystko pięknie, ale…

Niestety beta-testy będą dostępne wyłącznie dla graczy, których PSN ID zarejestrowane są na Stany Zjednoczone. Co więcej, nie będą one otwarte dla wszystkich – dostęp do nich otrzyma wyselekcjonowana grupa odbiorców. Na tę chwilę nie wiadomo, jakie warunki trzeba spełnić, by móc wziąć udział w zabawie. Co więcej, serwery będą udostępniane wyłącznie w określonych godzinach, które zostaną podane w najbliższym czasie.

Siłę Gran Turismo Sport ma stanowić między innymi wysokiej jakości oprawa graficzna. Oby tylko Japończycy nie przesadzili z chęcią dopieszczenia swojego dzieła - przedłużający się w nieskończoność proces produkcji zazwyczaj nie wychodzi grom na dobre. - Zapowiedziano zamknięte beta-testy Gran Turismo Sport - wiadomość - 2017-03-09
Siłę Gran Turismo Sport ma stanowić między innymi wysokiej jakości oprawa graficzna. Oby tylko Japończycy nie przesadzili z chęcią dopieszczenia swojego dzieła - przedłużający się w nieskończoność proces produkcji zazwyczaj nie wychodzi grom na dobre.

Na koniec warto wspomnieć, że Polyphony Digital rozpoczęło współpracę z firmą Tag Heuer, której logo ozdobi niektóre tory. Szwajcarski producent specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości zegarków, jednak znany jest również z projektowania systemów pomiaru czasu, wykorzystywanych między innymi w wyścigach samochodowych.

Gran Turismo Sport zmierza na PlayStation 4 – gra wykorzysta zarówno dodatkową moc obliczeniową PlayStation 4 Pro, jak i gogle PlayStation VR. Tytuł został zapowiedziany w 2015 roku, a jego premiera miała się odbyć w listopadzie 2016 – niestety deweloperom nie udało się dotrzymać terminu, przez co start ich najnowszego dzieła przesunięto na bliżej nieokreślony miesiąc 2017 roku. Fanom nie pozostaje zatem nic innego, jak mieć nadzieję, że tym razem omawianej produkcji uda się dojechać do mety na czas.