Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2017, 09:12

autor: Adrian Werner

Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online ukaże się pod koniec roku na PC i PlayStation 4

Firma Idea Factory poinformowała, że pod koniec tego roku wyda na pecety i PlayStation 4 anglojęzyczną wersję japońskiego RPG-a Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon marki gra zaoferuje zręcznościowy system walki i kooperacyjny tryb sieciowy dla czterech graczy.

W zeszłym miesiącu do sprzedaży w Japonii trafiła gra Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu jRPG-ów studia Compile Heart. Teraz dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy możemy spodziewać się wersji anglojęzycznej. Firma Idea Factory właśnie poinformowała, że zostanie ona wydana pod koniec tego roku. Zgodnie z tradycjami marki, produkcja w Kraju Kwitnącej Wiśni ukazała się wyłącznie na PlayStation 4, a na potrzeby rynku zachodniego opracowana zostanie również edycja pecetowa.

Anglojęzyczna wersja ukaże się pod koniec roku. - Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online ukaże się pod koniec roku na PC i PlayStation 4 - wiadomość - 2017-03-11
Anglojęzyczna wersja ukaże się pod koniec roku.
CYBERDIMENSION NEPTUNIA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Compile Heart
  2. Wydawca: Idea Factory
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PlayStation 4, PC
  5. Data premiery w Japonii: 9 lutego 2017 r.
  6. Data premiery w UE i USA: końcówka 2017 r.

Produkcja opowie historię znanych z poprzednich odsłon czterech bogiń, reprezentujących różne konsole. Vert (symbolizująca rodzinę Microsoft Xbox) zaprosi pozostałe trzy przyjaciółki, czyli Neptune (Sega), Blanc (Nintendo) oraz Noire (Sony PlayStation), na przygodę w produkcji MMORPG, która nie została jeszcze ukończona. Bohaterki spróbują pokonać wszystkie wyzwania, gdyż to pozwoli im odnaleźć twórcę gry i uzyskać jego pomoc w walce z Królem Demonów.

Jak można się domyślić po tytule, Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online będzie spin-offem w stosunku do głównego cyklu i zaoferuje sporo nowych rozwiązań. Zamiast znanych z wcześniejszych odsłon turowych bitew otrzymamy rozgrywany w czasie rzeczywistym zręcznościowy system walki. Ponadto duży nacisk położony zostanie na elementy sieciowe, choć tradycjonaliści wciąż będą mogli bawić się w trybie dla pojedynczego gracza.

W skład drużyny wejdzie maksymalnie czterech graczy. Natomiast podczas samotnej zabawy pokierujemy pojedynczą bohaterką, a pozostałe trzy kontrolować ma sztuczna inteligencja. Jednocześnie otrzymamy opcję swobodnego przełączania się między postaciami.

Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online pozostanie wierne tradycjom serii pod względem ekwipunku. Gracze otrzymają dostęp do mnóstwa różnych przedmiotów, nie tylko uzbrojenia i pancerzy, ale również masy kostiumów i elementów czysto dekoracyjnych.

Rozgrywkę urozmaici fakt, że gra, w którą będą się bawiły bohaterki, ma być wciąż nieukończona. Dlatego część zagrożeń wynikać ma z dziwnych błędów technicznych. Konieczne okaże się również rywalizowanie z innymi testerami.

  1. Oficjalna strona gry