Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2017, 15:59

autor: Góral

Zapowiedziano Panzer Corps 2 – sequel strategii z 2011 roku

Studio Flashback Games pracuje nad kontynuacją strategii Panzer Corps z 2011 roku. Produkcja powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4 i ukaże się w 2018 roku.

Wydana w 2011 roku strategia Panzer Corps doczeka się kontynuacji – poinformowało studio Flashback Games, które wraz z firmą The Lordz Games Studio stworzyło część pierwszą. Jak to w przypadku niektórych zapowiedzi bywa, tak i w tym twórcy nie pokusili się o przekazanie zbyt wielu szczegółów, ale coś niecoś zdradzili. Przede wszystkim projekt ukaże się w 2018 roku na nieznanych jeszcze platformach sprzętowych, choć PC-ty wydają się pewniakiem. Deweloperzy mierzą oczywiście znacznie wyżej niż w przypadku części pierwszej, co uwidoczni się m.in. w grafice. Panzer Corps 2 powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine 4, znaną chociażby z Gears of War 4. Twórcy obiecują, że nowy silnik pozwoli na wyświetlanie setek jednostek o niespotykanym wcześniej w grach wojennych stopniu szczegółowości.

Panzer Corps 2 w skrócie:
  • kontynuacja turowej strategii z 2011 roku;
  • powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4;
  • premiera odbędzie się w 2018 roku.

O ile oprawa graficzna przejdzie spore zmiany, tak rozgrywka ma być wierna korzeniom, choć oczywiście nie zabraknie pewnych nowości. Jak twierdzą deweloperzy: „gra utrzyma idealną równowagę pomiędzy tradycją a innowacyjnością”.

Niestety to właściwie wszystko, co wiadomo na ten moment. Twórcy zapraszają zainteresowanych graczy na forum, gdzie mogą wyrażać swoje opinie i oczekiwania. Natomiast kolejne konkrety pojawią się w najbliższych miesiącach.

Panzer Corps to turowa gra strategiczna, która zadebiutowała w 2011 roku na komputerach osobistych, a jakiś czas później na urządzeniach mobilnych (iOS). Tytuł jest duchowym spadkobiercą klasycznego Panzer General z 1994 roku. W produkcji przejmujemy kontrolę nad armią jednego z dostępnych państw walczących w czasach II wojny światowej. Dowodząc rozmaitymi jednostkami, bierzemy udział w kolejnych bitwach. Projekt doczekał się kilku dodatków, które łącznie przekładają się na blisko czterysta scenariuszy.

Oprawa graficzna Panzer Corps jest dość oszczędna. Dwójka ma to zmienić. - Zapowiedziano Panzer Corps 2 – sequel strategii z 2011 roku - wiadomość - 2017-03-08
Oprawa graficzna Panzer Corps jest dość oszczędna. Dwójka ma to zmienić.