Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2013, 09:00

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano grę Randall - platformówkę z telepatą w roli głównej

Studio We The Force zapowiedziało grę Randall. Będzie to platformówka, w której pokierujemy bohaterem potrafiącym czytać cudze myśli oraz wskakiwać do umysłów wrogów.

Zapowiedziano grę Randall - platformówkę z telepatą w roli głównej - ilustracja #1

Zespół We The Force Studios ujawnił swój debiutancki projekt. Okazała się nim platformówka Randall, w której pokierujemy tytułowym telepatą. Obecnie w planach są wyłącznie wersje na pecety oraz konsolę Xbox 360. Możliwe jednak, że w przyszłości powstanie również edycja na Xboksa One. Na razie nie wiadomo, kiedy gra trafi do sprzedaży.

  1. We The Force Studios – oficjalna strona zespołu

Akcja osadzona zostanie w odległej przyszłości. Zaprezentowana przez autorów wizja nie należy do optymistycznych. Panuje w niej terror i permanentna inwigilacja obywateli przez bezwzględną korporację. Społeczeństwo w ryzach utrzymuje tajemniczy minerał infekujący umysły i zmuszającego do posłuszeństwa. Tytułowy Randall jest jednym z ostatnich ludzi, którzy wciąż posiadają wolną wolę i postanawia obalić reżim. W realizacji tego zadania pomogą mu potężne zdolności telepatyczne, pozwalające czytać cudze myśli oraz wskakiwać do umysłów wrogów.

Gra zaoferuje atrakcyjną grafikę 2D. - Zapowiedziano grę Randall - platformówkę z telepatą w roli głównej - wiadomość - 2013-06-17
Gra zaoferuje atrakcyjną grafikę 2D.

Grafika wykonana zostanie kreskówkowym stylu, a podstawowe mechanizmy zabawy pozostaną wierne tradycyjnym rozwiązaniom dwuwymiarowych platformówek. Rozgrywka polegać więc będzie na eksplorowaniu poziomów, pokonywaniu przeszkód oraz walce z wrogami. Moce Randalla wykorzystamy zarówno w starciach, jak i podczas rozwiązywania zagadek. W grze znajdziemy dwa rodzaje map. Pierwszym będą lokacje osadzone w świecie rzeczywistym, a drugim poziomy istniejące jedynie w głowach przeciwników.

Randall znajduje się obecnie na bardzo wczesnym etapie produkcji. Z tego powodu autorzy nie byli w stanie pokazać na targach E3 grywalnej wersji swojego projektu. Według twórców przejście kampanii powinno zająć około pięciu godzin. Podczas rozgrywki zostaniemy zmuszeni do podejmowania istotnych decyzji, które ostatecznie doprowadzą opowieść do jednego z kilku alternatywnych zakończeń. Gra sprzedawana będzie wyłącznie w dystrybucji elektronicznej.