Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2014, 14:00

autor: Entelarmer

Zapowiedziano dodatek The Sims 4: Ucieczka w Plener

Na oficjalnej stronie gry serii The Sims opublikowano informacje na temat Ucieczki w Plener, pierwszego w historii cyklu pakietu rozgrywki. Możemy spodziewać się ogniska, nocy pod gwiaździstym niebem oraz… kostiumu niedźwiedzia.

Pierwsze rozszerzenie do The Sims 4 ukaże się w styczniu, a kolejny tysiąc zapewne wkrótce potem. - Zapowiedziano dodatek The Sims 4: Ucieczka w Plener - wiadomość - 2014-12-22
Pierwsze rozszerzenie do The Sims 4 ukaże się w styczniu, a kolejny tysiąc zapewne wkrótce potem.

Gry z serii The Sims znane są z posiadania ogromnej liczby dodatków, wprowadzających większe (rzadziej) lub mniejsze (częściej) zmiany do rozgrywki. Ukazanie się rozszerzenia do wydanego we wrześniu tego roku The Sims 4 było więc tylko kwestią czasu. Nieco bardziej zaskakująca jest forma rozszerzenia – zapowiedziane na styczeń 2015 roku Outdoor Retreat (polski tytuł Ucieczka w Plener) będzie pierwszym w historii cyklu pakietem rozgrywki.

Jak zdradzają twórcy na oficjalnej stronie serii, nowy rodzaj rozszerzeń ma być czymś pośrednim między wprowadzonymi w The Sims 2 pakietami akcesoriów a klasycznymi dodatkami. Każde z nich będzie wprowadzać nie tylko nowe obiekty (jak na przykład ubrania), ale i funkcje gry, a wszystkie oparte na jednym wspólnym motywie. W przypadku Ucieczki w Plener jest nim, oczywiście, aktywność za miastem, a dokładniej w górskiej lokacji o nazwie Granitowe Kaskady. Oprócz smażenia kiełbasek na ognisku, spania pod namiotem i tym podobnych czynności jedną z bardziej promowanych nowinek jest… kostium niedźwiedzia, z którego będą mogli korzystać zarówno NPCe, jak i postacie graczy.

Jeśli już mówimy o niedźwiedziu, to na pewno pojawi się co najmniej jeden nowy NPC, który we wspomnianym kostiumie będzie na różne sposoby naprzykrzał się innym simom – najpewniej jest to nawiązanie do przeczesującego śmietniki miśka, wprowadzonego w jednym z dodatków do pierwszych The Sims. Dodatek wprowadzi również nową maskotkę – Stanleya, rogatego… zająca, znanego z amerykańskiego folkloru.

Ucieczka w Plener będzie dostępna jedynie przez platformę Origins w cenie 59 złotych. Poniżej możecie zobaczyć dotychczas ujawnione screeny.