Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2012, 11:08

Zapowiedziano dodatek Hearts of Iron III: Their Finest Hour

Mamy dobre wieści dla fanów strategii Hearts of Iron III. Na targach E3 firma Paradox Interactive zapowiedziała nowe rozszerzenie zatytułowane Their Finest Hour.

Zapowiedziano dodatek Hearts of Iron III: Their Finest Hour - ilustracja #1

Osadzona w czasach II wojny światowej strategia Hearts of Iron III ma już trzy lata na karku, ale wciąż cieszy się sporą popularnością. Jej fanów powinna ucieszyć wiadomość, że na trwających obecnie targach E3 firma Paradox Interactive zapowiedziała trzecie rozszerzenie, które zatytułowano Their Finest Hour. Nie podano konkretnej daty premiery. Zapewniono jedynie, że rozszerzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Dodatek przyniesie sporo zmian. Mocno rozszerzony zostanie system szpiegowania, który zaoferuje wiele nowych typów misji, w tym tajne zadania wykonywane na głównej mapie gry. Natomiast fanów realizmu historycznego zainteresuje tryb bitewny, pozwalający na wgrywanie i modyfikację autentycznych planów taktycznych z tamtych czasów. Bardziej ambitni gracze będą tworzyć od podstaw własne plany, a następnie dzielić się nimi z przyjaciółmi.

Każda z liczących się armii otrzyma nowe elitarne oddziały. Rozszerzony też zostanie system dokonywania inwazji z morza, co dodatkowo ułatwi możliwość budowania specjalizujących się w tym jednostek.

Autorzy zamierzają też dać graczom większą kontrolę nad kierowaniem wojną w wymiarze strategicznym. W ramach tych ulepszeń pojawi się system pozwalający na wspomaganie odległych sojuszników owocami naszego przemysłu. Nie zapomniano też o przywódcach, którzy będą teraz mogli zdobywać cechy specjalne, a przydzielanie ich do konkretnych zadań stanie się znacznie ważniejsze niż poprzednio.

Hearts of Iron III: Their Finest Hour zaoferuje też nowy tryb zabawy, który pozwoli na swobodą produkcję jednostek i rozwój technologiczny, zanim jeszcze rozpocznie się właściwa rozgrywka. Dzięki temu gracze preferujący bardziej dynamiczną akcję nie będą musieli spędzić kilku godzin na początkowych fazach budowania potęgi wybranego narodu. Ponadto dodatek zaoferuje dwa nowe scenariusze w postaci wojny zimowej oraz hiszpańskiej wojny domowej.