Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2013, 11:25

Zapowiedziano Aima: Chronicles of Terahnoir - sieciową grę akcji od autorów Elsword Online

Znane z Elsword Online studio KOG zapowiedziało grę Aima: Chronicles of Terahnoir. Będzie to chodzona sieciowa bijatyka wzbogacona elementami MMO.

Koreańskie studio KOG znane jest głównie z sieciowej zręcznościówki Elsword Online, która łączy mechanikę chodzonej bijatyki elementami MMO. Od premiery gry minęło już prawie sześć lat i choć wciąż cieszy się ona sporą popularnością, to autorzy uznali, że nadszedł już czas na coś nowego. Zespół zapowiedział właśnie projekt zatytułowany Aima: Chronicles of Terahnoir. Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z Elsword Online, ale jednocześnie porzuci kreskówkowy styl na rzecz poważniejszych klimatów.

  1. Aima: Chronicles of Terahnoir – oficjalna strona gry

Na razie informacje na temat Aima: Chronicles of Terahnoir są bardzo skromne. Wiadomo, że gra skoncentruje się głównie na efektownych walkach z tłumami standardowych wrogów oraz bossami. Do wyboru będą trzy postacie. Dziewczyna znana jako Inspector postawi na ataki magiczne. Przypominający humanoidalnego lwa Buggane będzie najwolniejszym bohaterem, ale nadrobi to siłą ciosów i wytrzymałością. Trzecim członkiem tego tercetu ma być ludzki rycerz. Każda postać będzie posiadała własny styl walki oraz ekwipunek. Każda z nich ma również mieć moc przeobrażania się w drugą, znacznie potężniejszą formę.

Tak jak większość koreańskich produkcji gra oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Pierwszy etap zamkniętych beta testów Aima: Chronicles of Terahnoir ruszy już wkrótce – 16 kwietnia. Zostanie w nim dopuszczonych do zabawy około 10 tys. osób. Zapewne dopiero wtedy poznamy więcej konkretów na temat tego projektu.

Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Na razie nie wiemy, kiedy Aima: Chronicles of Terahnoir doczeka się anglojęzycznej wersji. Jej powstanie jest jednak prawie pewne. Studio KOG otworzyło bowiem dwa lata temu amerykański oddział nazwany Kill3rCombo. Jedynym zadaniem tej grupy jest przenoszenie gier zespołu na inne rynki. Tak właśnie stało się Elsword Online i ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której Kill3rCombo zignorowałoby Aima: Chronicles of Terahnoir.