Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2020, 18:17

autor: Froozyy

Zapowiedź najbardziej przerażającego bohatera LoL-a [aktualizacja]

Twórcy League of Legends opublikowali zapowiedź odświeżonej wersji jednej z najstarszych postaci dostępnych w grze. Według dostępnych informacji ma to być najbardziej przerażający bohater stąpający po Summoner's Rift.

Zapowiedź najbardziej przerażającego bohatera LoL-a [aktualizacja] - ilustracja #1
Finalna grafika koncepcyjna nowej wersji Fiddlesticksa.

Aktualizacja:

Kilka minut temu do sieci trafiła oficjalna prezentacja odświeżonych umiejętności Fiddlesticksa, a także motyw przewodni bohatera. Oba materiały możecie obejrzeć poniżej.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:
  • twórcy League of Legends postanowili odświeżyć kolejnego bohatera, którym tym razem będzie dostępny w grze od 11 lat Fiddlesticks;
  • według deweloperów będzie to najbardziej przerażający bohater LoL-a;
  • jego mechaniki mają odzwierciedlać charakter postaci – gracze za ich pomocą będą straszyć, ukrywać się oraz kreować koszmarne zasadzki.

W League of Legends znajduje się obecnie aż 148 bohaterów. Sami przyznacie, że to całkiem sporo, jednak trzeba mieć na uwadze, że część z nich (zwłaszcza ci, którzy dostępni są od samego początku istnienia gry) już dawno odbiega od obecnych standardów – zarówno graficznych, jak i gameplayowych. Deweloperzy ze studia Riot Games ciągle pracują nad aktualizacją takich postaci, aby te ponownie wpasowały się w gusta graczy. Na przestrzeni kilku ostatnich lat sporych zmian doczekali się m.in. Pantheon, Taric, Aatrox czy też Akali.

Tym razem twórcy postanowili zabrać się za 11-letniego bohatera, jakim jest Fiddlesticks (następny w kolejce to Volibear) i, co podkreślone zostało w wielu materiałach, zamierzają z niego uczynić najbardziej przerażającą postać w League of Legends, która samą swoją obecnością będzie budzić grozę, a w rękach doświadczonych graczy „będzie siać mentalne zniszczenie wśród swoich ofiar”. Krótką, klimatyczną zapowiedź odświeżonej wersji Fiddlesticksa, która ukazała się wczoraj, obejrzycie poniżej.

Przejdźmy jednak do tego, czym będzie cechował się nowy Fiddlesticks. Twórcy chcą sprawić, żeby bohater był przerażający nie tylko z wyglądu, ale również pod względem dostępnych mechanik. Grając nim, dostaniemy możliwość tworzenia zasadzek, ukrywania się i straszenia pozostałych, a perfekcyjnie wykreowane zagranie znacznie przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Wrogowie nigdy nie będą pewni, czy to, co akurat dzieje się na ekranie, jest prawdziwe, czy to tylko kolejne koszmarne złudzenie.

Jedną z ciekawszych mechanik najpewniej będzie naśladowanie głosów innych bohaterów, które mogliśmy zauważyć w powyższym teaserze. Pod względem koncepcyjnym Fiddlesticks jest demonem uwięzionym w strachu na wróble – nie posiada organów wewnętrznych, mózgu ani nawet strun głosowych. Jego wypowiedzi mają być prymitywnym naśladowaniem postaci, które spotkał i zabił. Całkiem więc możliwe, że udając kogoś innego, będzie próbował zwabić do siebie przeciwników. Obecnie nie poznaliśmy jeszcze dokładnego działania jego odświeżonych umiejętności. Wiemy, że specjalna zdolność pozostanie bez większych zmian. Poprawione zostaną tylko jej animacje oraz dźwięk, co zresztą możecie zobaczyć na materiale poniżej.

Więcej o powstawaniu nowego Fiddlesticksa możecie przeczytać pod tym adresem. Animatorzy oraz graficy podzielili się tam m.in. przebiegiem prac nad sprawieniem, aby bohater faktycznie wyglądał i zachowywał się przerażająco. Widać, że twórcy mocno pracują, by nadać postaci unikalny charakter, który będzie odzwierciedlał się również w trakcie gry. Jak uważacie, uda im się tego dokonać?

Zapowiedź najbardziej przerażającego bohatera LoL-a [aktualizacja] - ilustracja #2
Nie chcecie trafić na Fiddlesticksa czekającego na Was w dżungli.