Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2024, 09:11

Zamieszanie z terminem premiery Star Wars: Outlaws. Disney kręci, Ubisoft dementuje

Disney nieco namieszał w kwestii terminu premiery Star Wars: Outlaws, aczkolwiek firma wraz z Ubisoftem szybko skorygowała nowe informacje jako „błąd”.

Źródło fot. Ubisoft.
i

Przez krótki czas wydawało się, że znamy termin wydania przynajmniej jednej nowej gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jednakże według Ubisoftu wpis Disneya dotyczący premiery Star Wars: Outlaws rozminął się z prawdą.

Według ostatnich informacji od francuskiego wydawcy nowe dzieło studia Massive Entertainment ma ukazać się w 2024 roku. Twórcy nadal nie potwierdzili dokładnej daty lub nawet bardziej przybliżonego terminu. Ten drugi dostrzeżono jednak w noworocznym komunikacie zamieszczonym na oficjalnym blogu Disney Parks (oddziału filmowego giganta zajmującego się, zgodnie z nazwą, parkami rozrywki). W tymże podawano, jakoby Outlaws miało trafić na rynek „w późniejszym okresie 2024 roku”.

Czas przeszły w poprzednim zdaniu jest o tyle wskazany, że informacja zniknęła z wpisu. Oczywiście nie na tyle szybko, by internauci nie zdążyli zachować jego oryginalnej wersji (via Wario64 / X/Twitter). Z kolei serwis PC Gamer dowiedział się od Ubisoftu, jakoby dotychczasowy termin premiery Star Wars: Outlaws pozostał niezmieniony, a ten podany przez Disneya w pierwszej wersji wpisu był „błędem”.

Warto przy tym przypomnieć, że w październiku francuski wydawca wprowadził zmiany do harmonogramu premier. Uwzględniało to przesunięcie debiutu „dużej gry” na kolejny rok fiskalny, tj. okres od kwietnia 2024 do marca 2025 roku. Część osób spekulowała, że może chodzić właśnie o Outlaws, aczkolwiek nie miało to większego znaczenia, skoro Ubisoft nie podał dokładnej daty wydania tej oczekiwanej produkcji.

Przynajmniej wiemy, iż tytuł mamy otrzymać w tym roku, a to więcej, niż można powiedzieć na temat innej gwiezdnowojennej gry.

  1. 132 gry na 2024 rok. Ta lista pokazuje, że będzie w co grać

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej