Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2020, 15:15

autor: AlexB

Zagraj w planszówkę w Skyrim - polska wersja interesującego moda

Zadebiutowała polska wersja modyfikacji Tavern Games - Mini Games in Skyrim. Dodaje do gry The Elder Scrolls V: Skyrim kilka rodzajów minigier, w które można zagrać w gospodach i zdobyć za to pieniądze.

W SKRÓCIE
  1. W sieci zadebiutowała polska wersja modyfikacji Tavern Games - Mini Games in Skyrim do gry The Elder Scrolls V: Skyrim.
  2. Dodaje ona do produkcji studia Bethesda pięć rodzajów minigier, w tym planszówkę oraz karciankę.
  3. Można w nie zagrać w gospodach rozsianych po świecie tytułu.

Jedną z rzeczy, którą część graczy może negatywnie odczuć w trakcie zabawy w The Elder Scrolls V: Skyrim, jest względnie niewielka ilość aktywności, w których możemy brać udział podczas wizyt w gospodach. Mamy opcję zaciągnięcia języka miejscowych, wysłuchania miejscowego barda, handlu z karczmarzem, wynajęcia pokoju, czasem rekrutacji towarzysza i w sumie to wszystko. Jeśli chcielibyście w jakiś sposób powiększyć tę listę, to z pomocą, jak zwykle, przychodzą modderzy. W 2015 roku światło dzienne ujrzał projekt Tavern Games - Mini Games in Skyrim autorstwa pochodzącego z Belgii użytkownika platformy Nexus Mods o pseudonimie Sagittarius22, który nieco ubarwia pobyty w karczmach w słynnym RPG-u od firmy Bethesda. Z kolei wczoraj zadebiutowała jego polska wersja, za którą odpowiada niejaki bango22. Link do niej znajdziecie poniżej.

  1. Polska wersja Tavern Games - Mini Games in Skyrim na platformie Nexus Mods
Zagraj w planszówkę w Skyrim - polska wersja interesującego moda - ilustracja #1
Chętni na grę?

Jak sama nazwa wskazuje, modyfikacja Tavern Games - Mini Games in Skyrim dodaje do The Elder Scrolls V minigry, w których udział można wziąć w gospodach (w tym w tych z innych modów). Można się w nich zmierzyć z osobami, które nie są dziećmi ani żebrakami. Jest ich pięć rodzajów:

  1. Loteria – zasady zabawy są proste – kupujesz los i masz szansę wygrać jedną z nagród (m.in. złoto, mikstury, księgi zaklęć bądź darmowy nocleg w tawernie). Oczywiście istnieje też ryzyko, że zostaniesz z niczym.
  2. Bitwa Bohaterów – gra karciana, która prócz szczęścia wymaga także nieco strategicznego myślenia. Na początku rozgrywki obstawiany jest zakład. Następnie gracze otrzymują trzy karty oznaczone numerami od 1 do 10. Liczba otrzymana po zsumowaniu tych cyfr oznacza siłę ręki. Osoba z wyższą wygrywa. Sprawę komplikuje jednak fakt, że każdy gracz może rzucić dwiema kośćmi, by zwiększyć swój wynik. Kosztuje to jednak pieniądze, za każdym razem trzeba zatem przemyśleć opłacalność tej decyzji.
  3. Zimny Lechgar – po rozpoczęciu rozgrywki jedna z osób rzuca dwiema kostkami i mnoży uzyskany wynik przez trzy. Dalej zabawa przypomina popularne oczko – gracze rzucają kośćmi i próbują możliwie jak najbardziej zbliżyć się do otrzymanej liczby. Gdy ją przekroczą, automatycznie przegrywają.
  4. Kości Proroka – kolejna bardzo prosta gra – obie osoby muszą rzucić po dwie kości i zgadnąć, czy uzyskany przez nie wynik jest wyższy, niższy czy równy względem tego zdobytego przez przeciwnika.
  5. Wyzwanie Daedry – ostatnia gra, którą dodaje modyfikacja Tavern Games, to planszówka, nieco podobna do Węży i drabin znanych z naszego świata. Rzucamy kośćmi, przesuwamy pionki o odpowiednią ilość pól i jeśli natrafimy na specjalne, wówczas otrzymujemy zagadkę. W przypadku błędnej odpowiedzi trzeba się cofnąć na sam początek.

Prezentację wszystkich minigier, które oferuje modyfikacja, możecie zobaczyć na poniższym nagraniu. Warto zauważyć, że w przypadku części gier kamera umiejscowiona jest nad stołem, na którym toczy się rozgrywka. Nie jest to raczej nic specjalnie dziwnego, lecz jak zdradził sam twórca, wybierając tę perspektywę, inspirował się Wiedźminem oraz Fable.

Aby móc korzystać z Tavern Games - Mini Games in Skyrim po polsku, musicie posiadać Skyrim Script Extender (jest on dostępny tutaj). Następnie ściągnijcie moda i skopiujcie wszystkie jego pliki do folderu data znajdującego się w głównym katalogu The Elder Scrolls V. Minigry powinny być dostępne po uruchomieniu tytułu. Warto zaznaczyć, że nie jest wymagane posiadanie oryginalnej modyfikacji w języku angielskim.

Zagraj w planszówkę w Skyrim - polska wersja interesującego moda - ilustracja #2
Podczas gry w Wyzwanie Daedry lepiej nie dawać złych odpowiedzi.

Na koniec jeszcze jedna uwaga – opisywane tu polskie tłumaczenie modyfikacji Tavern Games - Mini Games in Skyrim jest przeznaczone do zwykłego The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeśli chcielibyście cieszyć się z minigier oferowanych przez ten projekt w Special Edition, to jego odpowiednią wersję (po angielsku) znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls V: Skyrim