Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2019, 09:05

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Zabawa grawitacją i BFG 9000 na nowym gameplayu RAGE 2

W serwisie YouTube pojawił się kolejny, jedenastominutowy gameplay z RAGE 2 – nadchodzącej postapokaliptycznej strzelanki pierwszoosobowej od firm Avalanche Studios i id Software.

RAGE 2 na kolejnym gameplayu. - Zabawa grawitacją i BFG 9000 na nowym gameplayu RAGE 2 - wiadomość - 2019-04-10
RAGE 2 na kolejnym gameplayu.

Dzięki serwisowi IGN, do sieci trafił kolejny gameplay z dobrze zapowiadającej się strzelanki pierwszoosobowej RAGE 2 od firm Avalanche Studios oraz id Software. Materiał trwa przeszło 11 minut i ukazuje wiele różnych aspektów rozgrywki.

Film skupia się na walce z wykorzystaniem futurystycznych mocy oraz broni, takich jak Grav-Dart Launcher czy… znane z Dooma, potężne BFG 9000. Widzimy również, jak wygląda podróżowanie pojazdami – klasycznie dla konwencji „postapo”, są to głównie przedziwnie zmodyfikowane, opancerzone samochody i jednoślady (przywodzące na myśl filmy z serii Mad Max). Co ciekawe, mamy możliwość „wezwania” do siebie jednego z posiadanych modeli.

Całość jest bardzo dynamiczna i prezentuje się całkiem przyzwoicie, choć pewne obawy może budzić dość powtarzalny schemat rozgrywki (szczególnie, że był to problem zarówno oryginalnego RAGE, jak i większości gier Avalanche Studios). Zabawa polega na dotarciu do jakiegoś punktu, wyeliminowaniu znalezionych tam wrogów, a następnie pozbieraniu pilnowanych przez nich przedmiotów, co z czasem może zrobić się nieco monotonne.

RAGE 2 zadebiutuje 14 maja 2019 roku na PC, PS4 i Xboksie One. Rodzimym wydawcą jest firma Cenega i możemy liczyć na polską wersję językową (z napisami).

  1. Avalanche Studios – strona oficjalna
  2. id Software – strona oficjalna
  3. RAGE 2 – strona oficjalna
  4. Wszystko o RAGE 2