Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2013, 12:11

autor: Hed

Za 2 tygodnie ruszy otwarta beta Tactical Intervention – gry free-to-play współautora Counter-Strike

14 marca ruszy otwarta beta gry Tactical Intervention, za którą odpowiada Minh Le, czyli współtwórca legendarnego Counter-Strike’a. W nowej strzelance free-to-play autor chce wrócić do starć antyterrorystów z terrorystami.

14 marca zagramy w otwartą betę w Tactical Intervention – nową grę twórcy Counter-Strike’a.  - Za 2 tygodnie ruszy otwarta beta Tactical Intervention – gry free-to-play współautora Counter-Strike - wiadomość - 2013-03-01
14 marca zagramy w otwartą betę w Tactical Intervention – nową grę twórcy Counter-Strike’a.

Tactical Intervention, sieciowa strzelanka free-to-play od twórcy słynnego Counter-Strike’a, zostanie wkrótce przetestowana publicznie. Otwarta beta produkcji wystartuje 14 marca i potrwa dwa tygodnie (do 28 marca). W końcu, chciałoby się powiedzieć, bo Tactical Intervention powstaje sześć długich lat, więc niektórzy powoli tracili nadzieje. Niestety, wciąż nie znamy dokładnej daty premiery gry, która teoretycznie miała nastąpić wiosną ubiegłego roku.

Informację o starcie publicznych testów przekazał serwis Joystiq, który miał okazję porozmawiać z producentem Tactical Intervention. Minh Le, bo tak nazywa się deweloper, chce rozwinąć w nowej strzelance pomysły ze swojego najsłynniejszego dzieła, czyli Counter-Strike, jednocześnie korzystając ze współczesnych rozwiązań. Tactical Intervention będzie więc strzelanką free-to-play z mikropłatnościami i regularnymi aktualizacjami – w tym darmowymi mapami.

Minh Le przyznał, że nie spodziewał się tak długiego okresu produkcji. Teraz wydaje się jednak, że prace nad Tactical Intervention zmierzają ku końcowi. Gra będzie bazowała na wielu zróżnicowanych trybach rozgrywki, w których zmierzą się terroryści i antyterroryści. Mówimy między innymi o słynnym podkładaniu bomb, odbijaniu zakładników, czy ochronie ważnych osobistości. Nie zabraknie jednak autorskich pomysłów, które urozmaicą zabawę.

W Tactical Intervention antyterroryści będą mogli pojawiać się w kilku punktach mapy, co ułatwi prowadzenie jednoczesnych ataków z różnych stron. W grze pojawi się także opcja przywołania bojowych psów, które ruszą na patrol i zaatakują każdego wroga, jakiego zobaczą. Nie zabraknie także pojazdów, czy przynajmniej ich namiastki. Całość zostanie podana w modelu free-to-play z mikropłatnościami – jego szczegóły wciąż są dopracowywane.

  1. Oficjalna strona Tactical Intervention