Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2022, 13:33

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Youtuber zrobił działający tłok z Minecrafta i wbił 1,6 mln wyświetleń

Minecraftowi budowniczy często chwalą się konstrukcjami z gry. Jeden z nich zabrał się za temat konstrukcji od nieco innej strony – odtworzył tłok z gry z wykorzystaniem klocków Lego.

Minecraftowi inżynierowie zazwyczaj tworzą swoje mechanizmy w samej grze, ale jeden z nich wyszedł przed szereg, odwzorowując obecny w grze tłok za pomocą klocków Lego. Konstrukcja nie jest statyczna, a dzięki znajdującej się z tyłu dźwigni, zbudowany z klocków Lego tłok porusza się dokładnie tak, jak w grze.

Lego i Minecraft brzmi jak idealne połączenie

Mimo kilku wpadek w postaci niewystarczającej liczby klocków do budowy i, jak przyznał sam autor, zbyt ambitnego pomysłu na mechanizm działania, udało mu się stworzyć funkcjonujący minecraftowy tłok z klocków Lego.

To, jak przebiegał proces budowy zarówno samego bloku, jak i dźwigni, możecie zobaczyć na poniższym filmie.

W Minecrafta zagrasz w Xbox Game Pass

Trzeba zaznaczyć, że konstrukcja rozmiarami nie odzwierciedla pierwowzoru. Jak na początku filmu zaznaczył RJMBricks, każdy minecraftowy blok ma długość metra. Zatem aby stworzyć prawdziwych rozmiarów tłok, potrzeba by jeszcze większej liczby klocków Lego, których – jak wspomniałam wyżej – w pewnym momencie i tak zabrakło.

Społeczność zachwycona pomysłem

Wśród komentujących film trudno doszukać się komentarzy, które nie komplementowały by tej konstrukcji. Mimo że budowniczy zdecydował się na mechaniczne rozwiązanie kwestii dźwigni, to i tak użytkownicy są pod wrażeniem jego projektu.

To nie tylko ładnie wyglądająca konstrukcja, ale również bardzo funkcjonalna! Dobrze zmontowany film! – napisał TD BRICKS.

Kiedy powiedział, że zrezygnuje z silnika elektrycznego, byłem bardzo rozczarowany. Potem wrócił z tą prostą, mechaniczną konstrukcją. Bardzo czysta, dobra robota – napisał Darian Stamper.

Fajna konstrukcja z wyjątkowym pomysłem! Oby tak dalej, kolego! – napisał Bogan Bricks.

Warto zaznaczyć, że film jest jednym z najchętniej oglądanych na kanale RJMBricks – przyniósł youtuberowi ponad 1,6 miliona wyświetleń.

Innymi całkiem popularnymi filmami twórcy są te, w których stworzył symulator jazdy autem czy też automat do gier – również za pomocą klocków Lego.

Jeśli interesuje Was tematyka budowli z kultowych klocków, to zdecydowanie warto zapoznać się z twórczością RJMBricks.