Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2021, 11:42

autor: Adrian Werner

Yakuza 7 największym przebojem w historii serii

Firma Sega pochwaliła się, że Yakuza 7 stała się największym przebojem w historii cyklu. Sukces ten, jak również wzrost popularności marki poza Japonią, ma być owocem m.in. wydania gry od razu na wiele platform sprzętowych równocześnie.

W SKRÓCIE:
  • Yakuza 7 to największy sukces w historii serii,
  • rozważane jest odświeżenie starszych odsłon cyklu, które nie ukazały się poza Japonią,
  • Sega chce, aby więcej jej marek było globalnymi hitami, w czym ma pomóc ich wydawanie na więcej platform sprzętowych i z mniejszym opóźnieniem w stosunku do Japonii,
  • strategia wspierania dużej liczby platform może objąć również gry studia Atlus,
  • wkrótce może zostać zapowiedziana kolejna odsłona serii Sonic.

Shuji Utsumi z firmy SEGA udzielił wywiadu magazynowi Famitsu, w którym znalazło się wiele ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się, że Yakuza: Like a Dragon jest największym światowym sukcesem w historii marki. Niestety, nie podano konkretnych wyników sprzedaży.

Powodzenie gry poza granicami Japonii tak bardzo zaimponowało wydawcy, że ojciec serii Toshihiro Nagoshi został awansowany na pozycję dyrektora kreatywnego Segi. Ma zadbać o to, aby więcej produkcji firmy stawało się globalnymi hitami.

Rozważane jest także odświeżenie (zarówno w formie remasterów, jak i remake’ów) starszych produkcji z serii Yakuza, w tym tych, które nigdy nie ukazały się poza Japonią, takich jak Ryu Ga Gotoku: Kenzan! czy Yakuza Ishin.

Sega za jeden z powodów sukcesu Yakuza: Like a Dragon podaje fakt, że gra na Zachodzie została wydana równocześnie na PS4, Xboksie One, XSX i PC. Wcześniejsze odsłony serii debiutowały wyłącznie na konsolach PlayStation i dopiero po dłuższym czasie doczekały się konwersji na inne platformy.

Wydawca wyciągnął z tego wnioski. W przyszłości chce, aby jego produkcje ukazywały się na Zachodzie z mniejszym opóźnieniem i od razu na wiele sprzętów jednocześnie. Może to objąć również gry studia Atlus, takie jak serie Persona i Shin Megami Tensei.

W wywiadzie znalazła się również informacja, że Sega szykuje się do zapowiedzi kolejnej odsłony cyklu Sonic. Na ujawnienie projektu nie powinniśmy czekać długo.

17 mln sprzedanych egzemplarzy Monster Hunter: World

Yakuza to nie jedyna seria, która do niedawna koncentrowała się na rynku japońskim, a obecnie stała się globalnym hitem. Taka transformacja jeszcze lepiej wyszła firmie Capcom. W niedawnym raporcie finansowym tego wydawcy znalazła się informacja, że sprzedaż Monster Hunter: World przekroczyła 17 mln egzemplarzy. Sukces ten udało się osiągnąć m.in. dzięki ekspansji marki na nowe platformy. Do niedawna cykl stawiał bowiem głównie na konsole przenośne, podczas gdy MHW wydano na PS4, Xboksa One i PC.

  1. Yakuza: Like a Dragon – strona oficjalna