Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 09:06

autor: Aquma

Streaming na Xbox Game Pass pozwoli zagrać także w gry PC

Odpowiadając na pytanie internauty na Twitterze Phil Spencer – szef Xboksa – odnotował, że gry PC prędzej czy później będą dostępne w ramach streamingu xCloud na platformie Xbox Game Pass. Jednak na razie priorytetem są tytuły konsolowe.

W SKRÓCIE:

  1. szef Xboksa Phil Spencer potwierdził, że streaming Xbox Cloud Gaming obejmie także gry PC;
  2. stanie się to w bliżej nieokreślonej przyszłości – na razie priorytetem są produkcje konsolowe;
  3. dziś ruszają testy Xbox Cloud Gaming w przeglądarce internetowej na PC oraz sprzęcie Apple – do udziału w nich będą zapraszani wybrani subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate (także w Polsce).

Szef Xboksa – Phil Spencer – stwierdził na Twitterze, że w przyszłości na platformie streamingowej Xbox Cloud Gaming, dostępnej w ramach usługi Xbox Game Pass, pojawią się także gry pecetowe. To jeden z powodów, dla których firmie zależy na tym, by produkcje posiadały funkcję cross-save (pozwala ona na korzystanie z tego samego zapisanego stanu gry na kilku różnych urządzeniach).

Cześć Phil. Jest jakakolwiek szansa, że w przyszłości zobaczymy gry PC na Xbox Cloud? - pyta ricflairandy.

Tak, Azure w tym pomaga. Jednym z powodów, dla których naciskamy na cross-save, jest to, że nie chcemy, aby gracze musieli decydować, w którą wersję gry w chmurze zagrają, chyba że tego chcą. Postępy muszą być przenoszone wraz z kontem, to samo dotyczy społeczności. Gry PC się pojawią, ale teraz skupiamy się na grach konsolowych – odpowiedział Phil Spencer.

Wygląda na to, że udostępnienie gier pecetowych w ramach streamingu Xbox Cloud Gaming jest jedynie kwestią czasu – choć warto pamiętać, że potencjalnie może to być czas dość długi.

Warto odnotować, że od dziś streaming Xbox Cloud Gaming będzie można przetestować w przeglądarce na komputerze z systemem Windows 10 oraz telefonie / tablecie Apple (na liście wspieranych przeglądarek znajdziemy Microsoft Edge, Google Chrome i Safari). Microsoft będzie wysyłał zaproszenia wybranym subskrybentom Xbox Game Pass Ultimate, którzy będą mogli sprawdzić ponad 100 tytułów dostępnych na platformie. Co ważne, w testach mogą uczestniczyć także Polacy. Wymagany jest kontroler podłączony do urządzenia za pośrednictwem Bluetooth lub USB (choć w przypadku 50 gier dostępne jest także sterowanie dotykowe).

  1. Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
  2. Xbox Game Pass – strona oficjalna