Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 09:52

autor: Adrian Werner

Earthblade nową grą autorów Celeste i TowerFall

Twórcy Celeste poinformowali, że ich następnym projektem będzie platformówka Earthblade. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na grę sporo jeszcze poczekamy.

Znane z Celeste studio Extremely OK Games zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim gra Earthblade, która opisywana jest jako dwuwymiarowa platformówka, która osadzona będzie w świecie fantasy o otwartej strukturze.

Niestety, udostępnione przez autorów informacje są bardzo skromne, gdyż na razie skupiono się jedynie na zaprezentowaniu atmosfery gry poprzez publikację artworka oraz jednego utworu muzycznego. Wiemy, że Earthblade położy nacisk zarówno na eksplorację, jak i walkę, a grafika wykonana zostanie w pełnym dużych pikseli stylu retro.

Twórcy twierdzą, że atmosfera gry będzie bardzo tajemnicza, więc stopniowe ujawnianie konkretów odnośnie projektu dobrze pasuje do jego charakteru. Przede wszystkim jednak chcieli dać fanom konkretny tytuł, aby mogli przestać używać tymczasowej nazwy EXOK4, pod którą znali oni do tej pory nową produkcję studia.

Autorzy ostrzegają, że na więcej konkretów i pierwszy gameplay jeszcze sporo poczekamy. Earthblade nie jest łatwym projektem. Deweloperzy potrzebowali aż czterech prototypów, aby wreszcie znaleźć rozwiązania, które ich satysfakcjonowały.

Jeden z twórców przypomniał historię z okresu wkrótce po premierze Celeste. Na jakimś z internetowych forów ktoś zachwycony tą grą stwierdził, że jest podekscytowany perspektywą kolejnego projektu studia. Bardziej doświadczony fan zespołu, który śledził dokonania Extremely OK Games od czasu TowerFall, ostrzegł wtedy, że wszyscy powinni szykować się na pięć lat czekania. Wtedy deweloperzy uważali, że to gruba przesada. Teraz jednak sytuacja wygląda inaczej. Od debiutu Celeste minęły już ponad trzy lata i zespół wcale nie jest przekonany, czy Eearthbalde ukaże się w ciągu następnych dwóch. Miłośnicy studia powinni więc uzbroić się w cierpliwość, gdyż będzie im ona bardzo potrzebna.

  1. Earthblade – oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona studia Extremely OK Games