Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2017, 22:23

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Xbox Design Lab wkracza do Polski

Polska znalazła się na liście nowych krajów, które objęto zasięgiem usługi Xbox Design Lab. Dzięki temu programowi gracze mogą projektować własne kontrolery do Xboksa One.

Microsoft poinformował podczas oficjalnego streamu poprzedzającego tegoroczne targi gamescom, że Polska znalazła się na liście nowych krajów objętych zasięgiem Xbox Design Lab. Mowa o usłudze pozwalającej graczom na projektowanie własnych kontrolerów do Xboksa One. Jak to działa? Na dobry początek rzućmy okiem na oficjalny materiał wideo.

W przypadku Xbox Design Lab gigant z Redmond postawił na przejrzystość i prostotę – zaprojektowanie własnego kontrolera sprowadza się do raptem kilku kroków. Wystarczy bowiem przejść pod ten adres (strona internetowa w rodzimym języku jeszcze nie wystartowała, co zapewne wkrótce ulegnie zmianie), wybrać kolorystykę poszczególnych elementów kontrolera oraz zdecydować o dodatkowych elementach pokroju specjalnej powierzchni antypoślizgowej, faktury spustów i krzyżaka czy wreszcie wygrawerowanego napisu (maksymalnie szesnaście znaków). I... to tyle – właśnie stworzyliście własnego pada (miejmy jednak nadzieję, że nie powołaliście do życia takiej abominacji, jak niżej podpisany…).

Warto przy tym zauważyć, że cena nie jest w tym przypadku stała, a zamówienie kontrolera takiego jak widoczny na poniższym obrazku wiąże się z koniecznością wyciągnięcia z portfela niemal 100$ (czyli ponad 360 zł). To jak, skorzystacie?

Xbox Design Lab pozwala graczom wyszaleć się w roli projektantów kontrolerów. Jeśli marzy Wam się pad pokroju tego, który widnieje na obrazku… cóż, droga wolna. - Xbox Design Lab wkracza do Polski - wiadomość - 2017-08-20
Xbox Design Lab pozwala graczom wyszaleć się w roli projektantów kontrolerów. Jeśli marzy Wam się pad pokroju tego, który widnieje na obrazku… cóż, droga wolna.