Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2012, 14:26

autor: Hed

Wyszła gra Grimind – polska platformówka w stylu Amnesia: The Dark Descent

Pojawiła się nowa dwuwymiarowa platformówka Grimind, którą stworzył Paweł Mogiła, student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Produkcja inspirowana między innymi grą Amnesia: The Dark Descent kosztuje nieco ponad 32 złote i walczy o to, aby dostać się na Steama.

Grimind to nowa, mroczna platformówka, którą stworzył Polak.  - Wyszła gra Grimind – polska platformówka w stylu Amnesia: The Dark Descent - wiadomość - 2012-12-18
Grimind to nowa, mroczna platformówka, którą stworzył Polak.
Grimind
  • Producent: Paweł Mogiła
  • Platformy: PC
  • Cena: 32,62 zł
  • Demo: 80 MB

Grimind to pierwsza gra Pawła Mogiły, studenta Uniwersystetu Jagiellońskiego, która właśnie trafiła do sprzedaży. Prace nad nią trwały podobno ponad 3,5 roku. Produkcja inspirowana horrorem Amnesia: The Dark Descent i wizualnie kojarząca się z Limbo jest dostępna w wersji polskiej na oficjalnej stronie dewelopera za 32,62 zł (płatności można dokonać kartą kredytową lub za pośrednictwem konta PayPal). Mogiła wypuścił także demo zawierające dwa pierwsze poziomy.

Demo dostępne za darmo i ważące ponad 80 MB to dobry pomysł na zaznajomienie się z grą, o której do tej pory nie było szczególnie głośno. Po premierze produkcji na pewno przyda się rozgłos, bo Paweł Mogiła walczy na Greenlight o to, aby trafiła ona na Steama. Jeśli chcecie wesprzeć polskiego debiutanta, wystarczy zalogować się na swoim koncie i kliknąć w przycisk „tak” na podstronie Grimind. Nic to nie kosztuje, a możemy pomóc w dostaniu się grze na popularną platformę.

W Grimind wcielamy się w bohatera, który trafia do mrocznego systemu jaskiń, gdzie próbuje zrozumieć, kim jest i co właściwie się wydarzyło. Opowieść jest zrealizowana w dobrze znanej i popularnej dzisiaj konwencji – jako dwuwymiarowa platformówka oparta na systemie fizyki. Dynamiczną i niełatwą rozgrywkę połączono z elementami horroru i narracją opartą na myślach bohatera. Jeśli ten opis Wam nie wystarcza, rzućcie okiem na zwiastun premierowy.

  1. Oficjalna strona Grimind