Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Grimind (PC)

Grimind PC

Grimind to przygodowa platformówka 2D, stworzona przez Pawła „Szamana” Mogiłę. Akcja gry osadzona została w ciemnej jaskini, a zadaniem gracza jest pomóc dziwacznemu stworkowi wydostać się z niej.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | elementy przygodowe | polskie | indie

PC Windows
Okładka Grimind (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18grudnia2012

Grimind to ambitny projekt gry niezależnej, opracowany i zrealizowany przez Pawła „Szamana” Mogiłę (przy niewielkim wsparciu przyjaciół oraz fanów). Twórca czerpał inspiracje z takich produkcji jak Amnesia: The Dark Descent, Super Meat Boy, Braid czy Limbo.

Akcja gry osadzona została w zagadkowej pieczarze. Główny bohater to niewielki stworek, z wyglądu przypominający chińską salamandrę. Próbuje on wydostać się z czeluści, a zadaniem gracza jest mu w tym pomóc.

Droga na wolność nie należy jednak do łatwych. Jaskinia pełna jest bowiem niebezpieczeństw, dziwacznych mechanizmów i trudno dostępnych ścieżek. Na dodatek wszystko tonie w mrokach, a z zaciemnionych miejsc dobywają się groźne brzmiące odgłosy.

Jak przystało na dwuwymiarową platformówkę, zabawa polega na pokonywaniu platform prowadzących do wyjścia z planszy. Autor przygotował ok. 15 poziomów, na których trzeba wykazać się dobrym refleksem oraz umiejętnościami logicznego myślenia. Wiele fragmentów gry bazuje bowiem na wykorzystaniu praw fizyki.

Oprawa graficzna Grimind przykuwa uwagę niezwykłą stylistyką, w której dominują czerń oraz mocno przytłumione kolory. Twórca zdecydował się wykorzystać autorską technologię SzamanEngine, która wzbogacona została o możliwości silnika fizyki Bullet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grimind

odpowiednia dla każdego wieku

Wyszła gra Grimind – polska platformówka w stylu Amnesia: The Dark Descent
Wyszła gra Grimind – polska platformówka w stylu Amnesia: The Dark Descent

wiadomość18 grudnia 2012

Pojawiła się nowa dwuwymiarowa platformówka Grimind, którą stworzył Paweł Mogiła, student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Produkcja inspirowana między innymi grą Amnesia: The Dark Descent kosztuje nieco ponad 32 złote i walczy o to, aby dostać się na Steama.