Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2016, 11:32

autor: Movis

Wysyp samouczków do Sid Meier’s Civilization VI

Już jutro będzie miała miejsce premiera gry Sid Meier’s Civilization VI, czyli kolejnej odsłony popularnej historycznej strategii 4X. Studio Firaxis Games postanowiło gruntownie przygotować nabywców do zarządzania własnym imperium, udostępniając szereg filmików wprowadzających w poszczególne aspekty rozgrywki.

Losy świata spoczną na naszych barkach już jutro. - Wysyp samouczków do Sid Meier’s Civilization VI - wiadomość - 2016-10-20
Losy świata spoczną na naszych barkach już jutro.

Jesteśmy o krok od światowej premiery strategii Sid Meier’s Civilization VI, która nastąpi w ten piątek, 21 października 2016 roku. Oficjalny kanał Youtube gry pozostawał ostatnimi czasy wyjątkowo aktywny, prezentując nam m.in. prawie godzinny fragment zabawy, kolejne dostępne w rozgrywce państwa czy też dłuższe streamy z komentarzem twórców. I choć można już zacząć liczyć godziny do udostępnienia tytułu, Firaxis Games postanowiło przekazać społeczności szereg porad i strategii, jakie mogą wykorzystać w swojej pierwszej grze. Twórcy chcą mieć pewność, że nie spędzimy długich godzin na nauce poszczególnych systemów, jakie oferuje tytuł i pokazali na co należy zwrócić uwagę. Doszkolić się możemy już teraz, oglądając aż sześć różnych samouczków, przydatnych na kolejnych etapach rozgrywki.

Pierwsze kroki – wybór cywilizacji, początkowe tury, barbarzyńcy i eksploracja

W powyższych filmikach zaprezentowano dylematy, przed jakimi staje każdy władca na początku swojej przygody. Dowiemy się z nich jak dobrać cywilizację pod nasz sposób gry, jak najlepiej wykorzystać początkowe tury, jak radzić sobie z żądnymi krwi barbarzyńcami, czy wreszcie na jakiej zasadzie eksplorować białe plamy na mapie. Różnic w stosunku do Cywilizacji V jest w tych aspektach niewiele, więc fan serii nie powinien mieć problemów z dostosowaniem się do zmian. Niemniej filmiki takie mogą pomóc „świeżemu” nabywcy szybko zrozumieć zasady zabawy.

Dalsza rozgrywka – dyplomacja i jak uzyskać pomoc

Oczywiście podczas rozgrywki nie jesteśmy samotną wyspą. Prędzej czy później musimy więc układać się z innymi liderami, handlować, otwierać przed nimi granicę oraz wypowiadać wojnę. Wszystkiego o grze oczywiście powiedzieć się nie da, dlatego ostatni z materiałów wprowadzających prezentuje gdzie szukać dalszej pomocy, gdy nie jesteśmy pewni działania konkretnego systemu czy elementu interfejsu.

Sid Meier’s Civilization VI to kolejna odsłona uznanej strategii turowej. Podczas rozgrywki możemy się wcielić w jednego z wodzów różnorodnych cywilizacji i poprowadzić nasz lud do zwycięstwa nad innymi nacjami, od starodawnych czasów, aż po epokę podboju kosmosu. Najnowsza część serii wprowadza szereg innowacji w systemach rozgrywki, w tym m.in. rozbudowę miast na więcej niż jednym polu, zmiany w systemach religii i gospodarki oraz łączenie poszczególnych jednostek wojskowych w określone oddziały bojowe.

Wysyp samouczków do Sid Meier’s Civilization VI - ilustracja #8

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.