Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2016, 09:30

autor: Entelarmer

Sid Meier's Civilization VI - zaprezentowano Francję

Studio Firaxis udostępniło kolejny filmik, w którym omówiono jedną z frakcji w nadchodzącej grze Sid Meier's Civilization VI. Tym razem zaprezentowano Francję, która pod rządami Katarzyny Medycejskiej ma specjalizować się w uzyskiwaniu danych wywiadowczych.

Do premiery szóstej odsłony Sid Meier’s Civilization – kultowej serii turowych gier strategicznych od studia Firaxis – pozostało jeszcze nieco czasu, ale twórcy umilają nam oczekiwanie, przybliżając kolejne frakcje z gry. Jak dotąd mogliśmy zapoznać się m.in. z Egiptem, Stanami Zjednoczonymi oraz Japonią. Teraz zaś twórcy opublikowali filmik omawiający Francję. Tym razem zamiast w Napoleona czy Ludwika XIV wcielimy się w Katarzynę Medycejską, specjalizującą się – według twórców gry – w pozyskiwaniu informacji. Jednym z głównych atutów Francji w Civilization VI będzie więc szpiegostwo. Przewagę w tym względzie zapewni nie tylko dodatkowy szpieg, otrzymywany po wynalezieniu technologii zamków, lecz także tzw. Latający Szwadron Katarzyny – rozwinięta siatka dam dworu, dzięki którym zaraz po poznaniu nowej cywilizacji otrzymamy więcej danych wywiadowczych na jej temat.

Katarzyna Medycejska poprowadzi Francuzów w najnowszej Cywilizacji. - Sid Meier's Civilization VI - zaprezentowano Francję - wiadomość - 2016-07-27
Katarzyna Medycejska poprowadzi Francuzów w najnowszej Cywilizacji.

Pomijając szpiegostwo, Francja ma koncentrować się na rozwoju w środkowej fazie rozgrywki (midgame), w trakcie której będzie w stanie nadrobić zaległości w tworzeniu cudów oraz utworzyć niezgorszą armię. W osiągnięciu zwycięstwa kulturowego pomoże graczom m.in. unikalny budynek w postaci Chateau, które zyska nam dodatkowe punkty kultury, zwłaszcza w sąsiedztwie wspomnianych cudów. Z kolei przewagę militarną zapewni Gwardia Imperialna (Garde imperiale) – straż przyboczna z okresu I Cesarstwa z początku XIX wieku. Gwardziści otrzymają premię do walki na kontynencie, na którym wzniesiemy pierwszą stolicę, a po pokonaniu przez nich wroga zyskamy punkty Wielkiego Generała (wpływające na pojawienie się tego typu Wielkich Ludzi w naszym państwie). Filmik przybliżający Francję możecie obejrzeć poniżej, zaś z samą szóstą Cywilizacją zapoznamy się 21 października.