Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 sierpnia 2021, 16:15

autor: Karol Laska

Wyprawa do dżungli Disneya hitem weekendu. Tuż za nią filmy, których się nie spodziewacie

Disney może pochwalić się niezłym weekendem otwarcia w wykonaniu Wyprawy do dżungli. Na pozostałych stopniach podium box office ostatnich dni znajdują się z kolei produkcje nietypowe, a z pewnością warte uwagi.

Kolejny tydzień, kolejne podsumowanie światowego box office’u. Miniony weekend został bezapelacyjnie zdominowany przez Disneya. Najnowszy film studia, Wyprawa do dżungli, to opowieść przygodowa z udziałem Emily Blunt oraz Dwayne’a „The Rocka” Johnsona. Produkcja zarobiła nieco ponad 35 milionów dolarów, ale raczej nie przewiduje się, aby biła w następnych dniach rekordy popularności. To po prostu porządny wynik jak na twór ze stajni Myszki Miki.

Ciekawa batalia toczyła się z kolei o drugą pozycję w weekendowym rankingu box office. Tę stoczyły bowiem dość nieoczywiste tytuły. Mowa, po pierwsze, o Old, czyli kolejnym dziwacznym tworze M. Nighta Shyamalana, autora nietypowych superbohaterskich filmów pokroju Split czy Glass. Po drugie, swoją obecność zaznaczył film artystyczny z elementami fantasy będący interpretacją jednego z mitów arturiańskich – Zielony Rycerz Davida Lowery’ego. Obydwie wspomniane produkcje zgarnęły kolejno 6,76 mln oraz 6,47 mln dolarów.

Szczególnie zadowolenie musi czuć wytwórnia odpowiedzialna za Green Knighta, A24, ponieważ przygotowana jest ona raczej zwykle na nieco gorsze wyniki oglądalności i trafienie do ściśle określonej niszy prawdziwych kinomanów. Miło więc zobaczyć, że jej film (swoją drogą znakomity) odniósł sympatyczny komercyjny sukces.

Tuż za podium dogorywa Czarna Wdowa, która, jak dobrze wiemy, okazała się w oczach Disneya finansowym rozczarowaniem i to nie tylko ze względów finansowych. Firma cierpi też przez prawny konflikt z gwiazdą dzieła, Scarlett Johansson. Nie wiecie, o czym mowa? W takim razie macie parę newsów do nadrobienia (znajdziecie je pod tym oraz pod tym linkiem).

  1. Strona internetowa Disneya