Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 sierpnia 2021, 14:47

autor: Karol Laska

Szef Marvela wściekły na zachowanie Disneya względem Johansson. Kolejne aktorki chcą pozwać firmę

Konflikt Scarlett Johansson z Disneyem rozsierdził szefa Marvel Studios, Kevina Feigego, który stanął po stronie aktorki. Niektóre hollywoodzkie gwiazdy również rozważają wystosowanie pozwu względem wspomnianej firmy.

Przed weekendem informowaliśmy Was o sporze prawnym Scarlett Johansson z Walt Disney Company. Aktorka pozwała firmę po tym, jak nie otrzymała kilkudziesięciu milionów bonusowego wynagrodzenia po premierze Czarnej Wdowy. To miało zostać przewidziane w kontrakcie, ale decyzja Disneya o wydaniu filmu nie tylko w kinach, ale i w przestrzeni streamingowej uniemożliwiła artystce odebranie oczekiwanej sumy pieniędzy.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie, choć już teraz widać, jak wpłynęła na całe Hollywood. W ciągu kilku dni usłyszeliśmy informacje o reakcjach innych ważnych osobistości na wspomnianą sytuację. Na pewno warto wspomnieć o Kevinie Feige’u, czyli szefie Marvel Studios. Ten, jak przekazuje dziennikarz Matt Beloni w swoim newsletterze, nie przepada za Disneyem, a w ostatnich miesiącach pokłócił się z przedstawicielami koncernu. Poszło o, uwaga, uwaga, formę dystrybucji Czarnej Wdowy. Feige chciał, aby produkcja ukazała się ekskluzywnie w kinach. Kiedy więc do tego nie doszło, a Johansson zgłaszała swoje obiekcje, stanął po jej stronie. Teraz dochodzą nas głosy, że jest rozwścieczony całą sytuacją, a konkretniej reakcją Disneya na pozew od aktorki.

Beloni poinformował także o innych aktorkach, które zaczęły rozważać wyciągnięcie prawnych konsekwencji w związku z poczynaniami Disneya. Czarna Wdowa nie jest przecież pierwszym tytułem, którego premiera została rozdzielona pomiędzy kina a przestrzeń VOD. Podobnie było w przypadkach Cruelli czy wydanej niedawno Wyprawy do dżungli. Gwiazdy obydwu dzieł, Emma Stone oraz Emily Blunt, nie wykluczają pójścia śladami Johansson i wystosowania odpowiedniego pozwu. Też bowiem czują się oszukane.

Wychodzi więc na to, że łamanie warunków kontraktu może Disneyowi odbić się niezła czkawką, gdyż w sprawę zaczynają się angażować coraz to poważniejsze nazwiska. Jeżeli Myszka Miki i spółka nie zaczną szukać kompromisu, mogą liczyć na poważne wizerunkowe, a co za tym idzie – finansowe straty.

  1. Czarna Wdowa to niezły film Marvela. Szkoda, że spóźniony o parę lat
  2. Oficjalna strona internetowa wytwórni Marvel